קורס עיסוי

קורס עיסוי הינו קורס שבו האדם לומד לטפל במגע באחת מהשיטות הטיפוליות הנפוצות והמוערכות ביותר בעולם ואף בעלות הצלחה טיפולית רבה.

ישנם כ- 150 סוגי עיסוי ברחבי העולם כגון: עיסוי שבדי המוכר לרוב, עיסוי רפואי, עיסוי רחם ואף עיסוי ארומתרפי המלמד באופן פרטני את תורת השמנים עוד מימי התנ"ך.

רוב האנשים אינם יודעים איזה קורס עיסוי מומלץ ללמוד או שהם יתחברו אליו, לכן מומלץ לפני שנרשמים לקורס כלשהו ללכת ליום פתוח במכללות שם תוכלו לשמוע על המקצוע ואולי אף להתנסות בטיפול על ידי סטודנטים כמו שמציעות חלק מן המכללות.

חשוב לבדוק מספר מכללות בכדי לשמוע מה כל אחת מציעה בקורסים שלה ואף מומלץ  לבדוק באינטרנט על המורה אשר מלמד באותה מכללה לעיסוי או לברר עם תלמידים שכבר לומדים באותה מכללה.

חלק מן המכללות מציעות קורסים לעיסוי בסיסי, יותר לבתי ספא או לפינוק של חברים קרובים וכדומה  וחלק מן המכללות מציעות קורסי עיסוי ארוכים המעניקים ידע נרחב ומעמיק לעיסוי יחיד או למספר עיסויים שנלמדים באותו הקורס.

הקורסים השטחיים יותר מלמדים דברים בסיסים מבחינה טיפולית כמו: ניקוי רעלים, שיפור זרימת הדם, הקלה על כאבי גב ושחרור שרירים ועוד.

לעומתם הקורסים המעמיקים יותר כמו למשל: עיסוי רקמות עמוק, עיסוי רפואיעיסוי תאילנדי וכדומה, מלמדים כיצד לטפל בבעיות עמוקות יותר כגון: בעיות תנועה, פריצת דיסק, כתף קפואה, צוואר תפוס, כאבי רגליים, כאבי ראש שנובעים מלחץ על החוליות ומשרירים תפוסים ועוד מגוון רחב של בעיות אורטופדיות ובעיות אחרות שנובעות מבעיות אורטופדיות.

לאחר שאתם כבר יודעים איזה קורס עיסוי אתם מעוניינים ללמוד ויש לכם מכללה או שתיים שאתם שוקלים ללמוד בה, יש לברר כי בקורס שתלמדו ישנו גם שיעור נפרד לאנטומיה ופיזיולוגיה.

קורס האנטומיה והפיזיולוגיה חשוב מאוד מכיוון שבו למעשה הסטודנט לעיסוי לומד את גוף האדם מבחינת שלד ושרירים, זרימת דם וכל דבר אשר חשוב בשביל לטפל בגוף האדם (דאגו לקבל אישור בכתב על השתתפותכם בקורס, כולל כמות שעות).

אי למידת קורס זה יכולה לגרום לאסונות עקב עבודה על הגוף באזורים אסורים, או בטכניקות שלא מתאימות לאותו אזור שעליו עובדים, לא ניתן ללמוד לפתח שיטות עבודה בטיפול אם אינכם מכירים את גוף האדם ואת מבנה השרירים, לא תוכלו להסביר את עבודתכם למטופל או את שם האיבר עליו אתם עובדים במידה והוא שואל וכיוצא בזה.

ישנן מספר מכללות מובילות בתחום הרפואה משלימה ועיסוי בארץ כמו: מכללת "תילתן", מכללת "רידמן", מכללת "מהות", מכללת "משה מורנו", מכללת "תמורות", מכללת "ברושים" ועוד.

מומלץ תמיד לפני בחירת מכללה לבדוק האם היא מוכרת על ידי "איגוד מקצועות העיסוי".