עיסוי קרקפת

עיסוי קרקפת הוא סוג עיסוי אשר מתמקד בראש האדם – עם דגש מיוחד על הקרקפת, כפי שמרמז השם שניתן לסוג עיסוי זה – אשר בין המטרות הרבות אשר מיוחסות לעיסוי זה ניתן למנות את הרגעת התודעה של האדם, כמו גם את הגברת קצב זרימת הדם. אחת מן הסיבות העיקריות לכך שניתן להגביר בדרך זו את קצב זרימת הדם, היא שעיסוי כדוגמת עיסוי קרקפת מביא לרגיעה עמוקה באזור הראש באופן כללי – ובאזור הקרקפת בפרט – מה שמאפשר לדם לזרום ביתר קלות ויעילות אל השורשים של השיערות.

עיסוי קרקפת – מהם היתרונות של עיסוי קרקפת?

עיסוי קרקפת מקנה קשת רחבה ומגוונת של יתרונות שונים. אנשים אשר פונים לקבל עיסוי קרקפת ייהנו ממגוו רחב של יתרונות, כאשר חלק מיתרונות אלה קשור יותר לתחום של בריאות האדם ויחד עם זאת חלק אחר מאותם יתרונות קשור יותר להיבט האסתטי של האדם, זאת אומרת, לקוסמטיקה ולמראה חיצוני מטופח ונאה יותר. להלן רשימה – חלקית ביותר – אשר כוללת מספר דוגמאות ליתרונות משני הסוגים שצוינו קודם, אשר מהם יוכלו ליהנות כל מי שיבחר לקבוע לעצמו פגישת עיסוי קרקפת אצל איש מקצוע אשר מתמחה בתחום של עיסוי קרקפת:

  • מעודד צמיחת שיער על גבי הראש – כפי שצוין קודם לכן, עיסוי קרקפת מעודד את הגברת קצב זרימת הדם לראש, דבר אשר בתורו מספק לשורשים של השיער את כל החומרים המזינים אשר נחוצים לו על מנת לצמוח ביתר מהירות ויעילות. עיסוי קרקפת משחרר את הקרקפת מכל הלחצים והמתחים אשר הצטברו באזורה, מה שמאפשר זרימת דם בצורה חופשית יותר.
  • טיפול חלופי לקשקשים – אנשים רבים בעולם המודרני סובלים מן הבעיה המוכרת של קשקשים בשיער. עיסוי בקרקפת עשוי, בחלק מן המקרים אך לא בכולם, לסייע במידה רבה בטיפול בגירודים בקרקפת, למנוע קשקשים ואפילו להקל על הרבה מן התסמינים אשר נלווים לתופעה של קשקשים בשיער. לא תמיד ניתן לטפל בזה באמצעות עיסוי קרקפת, אולם בחלק מן המקרים זה אפשרי.

טיפול בתסמינים נפשיים שליליים – מפני שעיסוי קרקפת כה ידוע בתור עיסוי מרגיע ושליו, אשר בהשפעות החיוביות שלו על הגוף ועל הנפש ניתן להרגיש במשך מספר ימים לאחר העיסוי, עיסוי זה יכול לסייע במידה רבה בהקלה על נדודי שינה, כמו גם על דרגות קלות של דיכאון ואפילו במקרים מסוימים לעזור לאנשים אשר סובלים מחרדות מסוגים שונים ליהנות מקצת שחרור לחצים ומתחים בחיי היום יום שלהם.