עיסוי רפואי

עיסוי רפואי – או כפי שחלק מן האנשים מכנים אותו, מסג' רפואי – הוא עיסוי אשר, בניגוד לשיטות עיסוי אחרות (אשר ללא כל צל של ספק, כבודן במקומו מונח) ממוקד בתוצאה, כלומר, עיסוי רפואי היא שיטת עיסוי אשר מתוכננת בצורה מפורטת על מנת להתאים את העיסוי עצמו לסוג המחלה – או הבעיה הרפואית – אשר אובחן על ידי רופא מומחה כי האדם שפנה לטיפול של עיסוי רפואי סובל ממנה. עיסוי רפואי הוכח כמסייע בהקלה על תסמינים של כאבי ראש במידה משמעותית, ולמעשה באמצעות טכניקות מסוג זה ואחרות ניתן אף למנוע כליל את התופעה של כאב ראש.

עיסוי רפואי יכול להיות מורכב מאינספור שיטות עיסוי שונות, כאשר העוסקים בתחום של עיסוי רפואי שואבים את ההשראה ואת הידע והניסיון שלהם ממסורות ריפוי ועיסוי שונות מרחבי העולם ומתקופות שונות לאורך ההיסטוריה של התחום הרחב והמגוון של העיסוי כריפוי.

עיסוי רפואי – כיצד עיסוי רפואי נבדל משיטות עיסוי אחרות?

אחד מן הדברים העיקריים והחשובים ביותר אשר הופכים את השיטה של עיסוי רפואי לכל כך ייחודית בהשוואה לשיטות אחרות של עיסוי וריפוי גופני, הוא שהמוקד של העיסוי סובב אך ורק סביב האזורים בגוף אשר קשורים לאבחון הרפואי שבוצע על ידי רופא מקצועי. כמו כן, עיסוי רפואי מומלץ במיוחד במקרים של בעיות רפואיות חמורות, הן חיצוניות והן פנימיות. למשל, מבין האנשים הרבים אשר פונים לקבל טיפול של עיסוי רפואי, ניתן למנות נפגעי תאונות דרכים אשר סבלו מפגיעות מסוגים שונים באיברי גופם – במקרים מסוג זה, מומלץ לפנות לקבל טיפול באמצעות עיסוי רפואי ממוקד מטרה, כמובן לאחר התייעצות עם רופא מומחה, ולא לפנות לקבלת עיסוי "רגיל" על פי מסורת כלשהי שנבחרת בצורה אקראית פחות או יותר.

עיסוי רפואי – אילו סוגי עיסוי נחשבים עיסוי רפואי?

מסג רפואי, על פי רוב, איננו מוגבל לשיטות עיסוי כאלה או אחרות. כפי שצוין קודם לכן, העוסקים בתחום זה של מסג רפואי שואבים ממקורות שונים של מסורות ריפוי ועיסוי שונות, כאשר כל אחד ואחד בוחר לעצמו את הסגנון הייחודי ואת השילוב האישי שהוא בוחר לעשות בין שיטות עיסוי שונות והדרכים אשר הוא מעוניין לשלב עמן טכניקות רפואיות נוספות – כל זאת, כמובן, על פי ההכשרה המקצועית שהוא רכש לאורך השנים.