רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת ריפוי שבה ניתן לאבחן דרך כף הרגל, איזון גוף ונפש ולא רק בעיות פיזיות (מה שהמטופל בדרך כלל רוצה לשמוע): אם יש לו אולקוס, או בעיית גב.

אז לפני שאתה נותן את כף הרגל שלך לרפלקסולוג כדי 'לבחון' את ה'יכולת האבחון' שלו דע לך שניתן לראות דברים מאד עמוקים שנחבאים בדרך כלל מתחת לפני השטח, ורפלקסולוג חכם וטוב, אינו אמור לגלות לך את מה שהוא רואה שם – כמו קורא בכף יד על מנת להרשים אותך, המטפל הטוב תפקידו לראות את הדברים ולטפל בהם ולעזור לך לפתור אותם, אולי לשאול שאלת מפתח, אולי להגיד משפט וחצי שחשוב להגיד לך! לא לתת לך סדרת אבחנות רפואיות כדי שתרוץ לרופא בהיסטריה, וגם לא לשאול האם יש לך: (רשימת מחלות) כאלו ואחרות, שאלת המפתח היא למצוא מה יישפוך כרגע אור על מצבך, או יעזור לך לראות את החיים באור יותר בהיר, זה תפקידו של המטפל, בנוגע לאבחון.

אבחון רפלקסולוגי (אלמנטים) – אדמה, אש, מים, ואוויר


אבחון רפלקסולוגי רגשי של המטופל, יתחיל מן האיזון הנראה בין האלמנטים השונים: אדמה, אש, מים ואוויר.
ולפני הכל יאמר שאין כזה כף רגל מושלמת כזו או אחרת, כלומר, אין מצב שהרגל צריכה להראות כמו… או "איך כף הרגל שלי צריכה להראות?" כל אדם שונה מחברו ובכך ייחודנו, וכך גם כפות הרגליים שלנו שונות והן אינן אמורות להתיישר לפי איזה אמת מידה משותפת. כן, היופי בחיים הוא השוני בין אנשים וההכרה בכך היא חלק מן התפיסה הבסיסית של הרפלקסולוגיה. ולכן, האלמנטים: אדמה אש, מים ואוויר וגודלם יעידו על תכונות שונות בך על פי האיזון ביניהם.

אבחון בכף הרגל על קצה המזלג (האלמנטים)

אבחון בכף הרגל– אלמנט האדמה, אדמה היא זו שמעניקה לנו יציבות בחיים, היא משקפת הילדות שלנו, האדמה היא זו שמראה האם יש לאדם יציבות בחיים: דברים קבועים, (לא, זה לא ברור מאליו) והאם האדם בטבעו שואף לדברים קבועים, והאם יש לאדם יכולת להתמדה.

אבחון בכף הרגל– אלמנט המים, מים משקפים את הרגשות, את העולם של הרגשות, וניתן לראות על פי מידת איזור המים וגלישותיו (חריגותיו) איך והאם עולם הרגש מאוזן, כלומר אם המים נמצאים בכל מקום, סביר להניח שהאדם מכניס רגשות במקומות שאין בהם צורך, למשל במים באדמה יוצרים בוץ, רגשות בתוך איזור האדמה – משמעותם זהה, כשאדם מדשדש בבוץ קצת קשה לו להתקדם.