​טווינה

טווינה היא שיטת טיפול גופנית, אשר מושתת על העקרונות ועל היסודות של תורת הריפוי הסינית העתיקה. לעתים קרובות, העוסקים בשיטת הריפוי הסינית המסורתית של טווינה (או טווינא) – לעתים קרובות משלבים אותה עם אסכולות אחרות אשר מקורן בתורות הריפוי הסיניות כדוגמת דיקור סיני, טאי צ'י, צ'י קונג ועוד כהנה וכהנה שיטות אחרות אשר משתלבות בצורה מוצלחת עם טווינה.

טיפול טווינה – מה קורה במהלך הטיפול?

העוסקים בתורת הריפוי של טווינה ראשית כל יאספו מהאדם אשר מגיע לטיפול מידע כללי אודות ההיסטוריה הרפואית והנפשית שלו, אשר לאחריה מתבצעת בדיקה גופנית כללית. לאחר מכן, המטופל שוכב על שולחן אשר מיועד לטיפול טווינא, אשר מטרתו היא לשחרר את כל השרירים התפוסים בגוף, להכניס תחושת מרץ בשרירים העייפים, להאיץ את זרימת הדם ברחבי הגוף ובאופן כללי לגרום לתחושה של רגיעה והרפיה ברחבי הגוף כולו.

טיפול בשיטת טווינה מה ייחודי בשיטה זו?

עבור חלק מן האנשים אשר אינם מעמיקים לבחון את השיטה, עשויה להיראות כשיטת עיסוי נוספת אשר כיום ניתן למצוא אינספור שכמותה, הן בארצות המזרח והן בארצות המערב. אז מהם בעצמם המאפיינים אשר מייחדים את השיטה של טווינא ומבדילים אותו משיטות אחרות של עיסוי?

ראשית כל, טווינה מקורה ברפואה הסינית המסורתית, ולפיכך יש לה שורשים עמוקים מאוד בענף הרפואה עצמו – מה שאומר שנעשה שימוש בהליכים רפואיים, לעומת, למשל, טכניקות עיסוי אחרות אשר עשויות להיות מבוססות על אינטואיציות או על שיטות לא מדעיות. לכן האדם אשר מטפל בטווינה ראשית כל מבצע אבחון מדויק של הבעיה, ולאחר מכן נוקט בטכניקות התערבות מאוד ספציפיות על מנת לעבוד על המרידיאנים ו \ או להפעיל את הלחץ המתאים לנקודות הלחיצה השונות בגוף.