קורס עיסוי תאילנדי

קורס עיסוי תאילנדי הוא קורס הנלמד כקורס יחידני או כחלק מעיסוי רפואי אשר עיקרו הוא הרחבת טווח התנועה של גוף האדם ושיפור תנועתי.

לרוב לומדים את העיסוי התאילנדי על מזרון כמיטב המסורת התאילנדית, אך כיום ישנם בתי ספר שמלמדים זאת על מיטת טיפולים רגילה אך באופן טיפה יותר מוגבל מבחינת טכניקות טיפול.

העיסוי התאילנדי למרות שמו, מתבסס ברובו על תורת הטיפול הסינית ועובדים בעיסוי זה לפי המרידיאנים והנקודות הסיניות בשילוב טכניקות נוספות שחלקן באות אף מהיוגה.

הקורס הינו נלמד עם לבוש מלא נוח (כמו בטיפול עצמו), בקבוצה- בחלוקה של זוג על כל מזרון. כל טכניקה נלמדת מספר פעמים במספר שיעורים עד חכדי ישומה בצורה הטובה ביותר.

בקורס הסטודנטים לומדים מעבר לטכניקה עצמה מספר דברים נוספים: בעיות רפואיות בהם ניתן לטפל באמצעות הטכניקה הספציפית, טווח התנועה לטכניקה, למי אסורה הטכניקה ועוד.

אורך הקורס בכל מכללה שונה אחד מהשני והוא נקבע לפי: החומר הנלמד בקורס, מהות הקורס ( האם הקורס לבעיות ספציפיות או למגוון רחב של בעיות) ודרגות ההסמכה.

את הקורסים ניתן ללמוד במכללות רבות ביניהן: "רידמן", "תילתן", "מדיסין", "משה מורנו" ועוד.

לסיכום ניתן לומר כי הקורס מקנה לסטודנט מבט קצת שונה על הגוף וההיכרות עם העיסוי התאילנדי משנה את ראיית האדם על הגוף הפיזי.

מומלץ תמיד לפני בחירת מכללה לבדוק האם היא מוכרת על ידי "איגוד מקצועות העיסוי".