קורס דיקור סיני

קורס דיקור סיני הינו אחד הקורסים המובילים בתחום הרפואה משלימה בארץ ובעולם. בישראל הקורס נפרש על ארבע שנות לימוד (למרות שיש מכללות שמלמדות גם שנה, אך קורס כזה אינו מומלץ לאלו הרוצים להיות מטפלים טובים ולהכיר את הרפואה הסינית על בורייה) שבהן לומדים את התורה הסינית שעליה מתבסס כל הדיקור הסיני, צמחי מרפא סינים, מוקסות, דיקור ועוד.

הקורס אינו קורס קל, אך הוא מעניין ומפרה ומראה לנו את קסמו של גוף האדם. בקורס לומדים את כל נקודות הדיקור הקיימות בגוף במספר רבדים: שם הנקודה, תפקיד פיזי, תפקיד נפשי, אלמנטים, מיקום הנקודה, דיקור הנקודה ועוד.

הרפואה הסינית קיימת כ- 5000 שנה ומוכיחה את עצמה כל פעם מחדש ולכן כיום ישנם מחקרים מדעיים אשר מוכיחים את יעילותה במגוון רחב של בעיות רפואיות כמו: כאבי גב, מחזור לא סדיר, מיגרנות, פוריות, עייפות מוגברת ועוד.

 בישראל ישנן שתי שיטות מובילות של לימוד דיקור סיני: שיטת TCM ושיטת "גזעים וענפים". כל מכללה מלמדת את אחת מבין שתי השיטות הללו, כאשר ישנם דברים דומים ושונים בראייה הטיפולית והאיבחונית של שתי השיטות.

הדיקור הסיני כיום קיים כמעט בכל מוסד רפואי מוביל בישראל כמו: בתי חולים, קופות חולים, מרפאות לרפואה משלימה עקב ההצלחות שנוחל הטיפול הנ"ל.

ישנן מספר מכללות מובילות בתחום הרפואה משלימה ודיקור בארץ כמו: מכללת "רידמן", מכללת "מהות", מכללת "תמורות", מכללת "ברושים" ועוד.

מומלץ תמיד לפני בחירת מכללה לבדוק האם היא מוכרת על ידי "האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי"