עיסוי תאילנדי

עיסוי תאילנדי הוא סוג של עיסוי מסורתי אשר בו המטפל מבצע מתיחה סבילה ולחצים עדינים על גבי גופו של האדם, ולמעשה הוא עושה זאת לאורך ערוצי האנרגיה של הגוף (אשר ידועים בתור "מרידיאנים"). יש אשר מאמינים כי השיטה של מסאג תאילנדי פותחה על ידי ג'יבאקה קומר באכה, לפני יותר מאשר 2,500 שנים בהודו. שיטת העיסוי הזאת, אשר הייתה עתידה להפוך לשיטה שאנו מכירים היום בתור מסאז תאילנדי, עשתה את דרכה לתאילנד, היכן שהטכניקות העתיקות של הריפוי על פי שיטת הריפוי ההודית המסורתית – אירוודה – שולבו יחד עם שיטות ריפוי וטכניקות ריפוי שונות אשר מקורן בתורת הריפוי הסינית העתיקה והמסורתית.

עיסוי תאילנדי – כיצד נראה טיפול של מסאג תאילנדי?

עיסוי תאילנדי מתבצע, לפחות על ידי אותם אנשים אשר דואגים לשמר את המסורת של מסאז תאילנדי, כאשר האדם אשר אמור לקבל את הטיפול שוכב על מזרון. יחד עם זאת, כיום יש לא מעט אנשים אשר עוסקים בתורת הריפוי של מסג תאילנדי אשר בוחרים לעבוד בעזרת שיטות מודרניות יותר ואמצעי נוחות כגון מיטות או שולחנות אשר מיועדים במיוחד למטרות של מסז תאילנדי. בנוסף על כך, האדם אשר פונה לקבל מסאג תאילנדי חווה עיסוי אשר הינו הרבה יותר אינטנסיבי וממריץ, לעומת שיטות עיסוי קלאסיות.

עיסוי תאילנדי גם נקרא על ידי חלק מהמתרגלים "עיסוי יוגה תאילנדי", היות שהאדם אשר מבצע את העיסוי משתמש באיברים שונים של גופו – למשל, כפות ידיים, ברכיים, רגליים, כפות רגליים וכיוצא באלה – על מנת לעזור למטופל לשוות לגוף שלו תנוחות אשר מזכירות במראה שלהן מתיחות מסוימות אשר אופייניות למסורות יוגה שונות.

מהן היתרונות של מסאג' תאילנדי?

הפונים לקבל מסאג' תאילנדי יכולים לצפות ללא מעט יתרונות בריאותיים, לגוף ולנפש, כגון תחושה של חידוש אנרגיות בגוף, והרגשה כללית טובה אשר יש המתארים אותו כמעין אופוריה כללית. למעשה,עיסוי תאילנדי עוזר לייצב את מערכת היחסים ההדוקה בין גוף לנפש, וכך האדם שמקבל מסאג תאילנדי זוכה להיזכר באיזו קלות הוא יכול להרגיש מאוזן ובריא.