עיסוי שמנים

עיסוי שמנים הוא עיסוי מפנק אשר למעשה נחשב לשיטה – אשר בחוגים מסוימים נחשבת למדע של ממש – עתיקה של ריפוי, הרגעה וחידוש גופו של האדם (ונפשו) על ידי השימוש המושכל והמתוכנן בצמחים ובחלקיהם השונים. למעשה, עיסוי ארומתרפי עושה שימוש נרחב בשורשים, בענפים, בפרחים, בפירות ובאגוזים והוא נחשב לאחד מן הנפוצים, האהובים והמוצלחים ביותר מבין קשת רחבה ומגוונת של טיפולים הוליסטיים מסוגים שונים.

שמני עיסוי מהווים חלק בלתי נפרד מכל עיסוי ארומתרפי – ובחלק גדול מן המקרים נעשה בהם שימוש גם בתחום של עיסוי קלאסי, עיסוי אלטרנטיבי, עיסוי מרגיע וכיוצא באלה – ולמעשה ניתן לומר כי שמני עיסוי הם הבסיס האיתן אשר עליו מושתתת שיטת העיסוי של עיסוי שמנים.

עיסוי שמנים – כיצד נראה עיסוי ארומתרפי?

עיסוי שמנים מנצל את העבודה שהנחיריים אשר מהווים חלק מהאף של האדם מחוברים לחלק במוח שנקרא המערכת הלימבית. חלק זה – בין שאר הפעולות המגוונות שהוא מבצע – אחראי גם על שליטה ברגשות והוא משפיע בצורה ישירה על מערכת העצבים ועל ההורמונים. כאשר אדם פונה לשיטה של עיסוי אלטרנטיבי כמו עיסוי ארומטי – אשר מתבצע בעזרת שמני עיסוי – הוא שואף את תמציות השמנים, אשר בתורם מועברים אל המערכת הלימבית במוח שלו ובדרך זו הם משפיעים על קשת רחבה ומגוונת של פעולות גופו ונפשו, כולל – שינוי קצב פעימות הלב, הפחתת רמת הלחץ שהאדם חווה, שינויים משמעותיים בלחץ הדם, שינוי דפוסי הנשימה, שינויים מרחיקי לכת במערכת העיכול והשפעה ישירה על מערכת החיסון.

עיסוי שמנים – שמני עיסוי למטרות שונות

עיסוי שמנים מתבצע על ידי התאמה אישית של שיטת עיסוי מרגיע או עיסוי מפנק לאותו אדם מסוים אשר מגיע לקבל עיסוי ארומטי באמצעות שמני עיסוי אשר מתאימים לו באופן ספציפי. למשל, אם האדם זקוק להירגע מעט מהלחצים אשר הוא חווה במהלך חיי היום יום שלו, יש צמחים בעלי סגולות מרגיעות, כגון קמומיל, או לבנדר. לעומת זאת, אדם אשר זקוק למעט התרוממות נפש בחיים שלו ואשר מעוניין לחוות רמות גבוהות יותר של אנרגיה במהלך חיי היום יום שלו, אדם כזה יקבל עיסוי שמנים באמצעות צמחים מעוררים ומחדשי אנרגיות כמו, למשל, שושנה, ילנג ילנג, פרחי תפוז וכיוצא באלה.