עיסוי ספורטאים

עיסוי ספורטאים הוא שיטת עיסוי ספורטיבי אשר מיועד לאנשים אשר עוסקים בחיי היום יום שלהם, על בסיס קבוע פחות או יותר, בענפי ספורט שונים – ואין זה משנה כל עיקר בין אם מדובר בספורטאים מקצועיים, אשר עוסקים בענפי ספורט שונים לפרנסתם, אשר סובלים כאבי שרירים תפוסים כמו גוף תפוס, צוואר תפוס, כאבים בכף היד, כאבי ברכיים (ועוד רבים ו"טובים") ובין אם מדובר באנשים אשר עוסקים בענפי ספורט שונים בצורה חובבנית בשעות הפנאי או למטרות של שיפור הבריאות שלהם.

עיסוי ספורטאים – מה זה בעצם עיסוי ספורטיבי?

עיסוי ספורטאים עוסק בצורה ישירה ברקמות הרכות יותר של גוף האדם. שיטה זו של עיסוי ספורטיבי התפתחה במהלך שלהי המאה העשרים, כאשר המטרה אשר עמדה לנגד אותם מעסים מקצועיים הייתה לפתח סוג של עיסוי ספורטיבי אשר מיועד באופן ספציפי לסייע לספורטאים להתמודד עם מצבים בהם הם נאלצים "לתת את כל כולם" – עיסוי ספורטאים עוזר להם להתמודד עם מצבים מסוג זה גם לפני התרחשותם (על מנת שיהיו מוכנים מבעוד מועד ושיוכלו להיות בשיא הכושר שלהם) וגם לאחר התרחשותם (על מנת שהם יוכלו להחלים מהפעילות המאומצת שבה הם לקחו חלק ולהבריא מכל הפציעות והפגיעות שייתכן שהם ספגו במהלכה).

עיסוי ספורטאים – האם עיסוי ספורטיבי הינו עיסוי לספורטאים ותו לא?

עיסוי ספורטאים, בדיוק כפי שצוין בפסקאות הקודמות של מאמר זה, הוא עיסוי אשר הכותרת שניתנה לה – חרף היותה מדויקת במידת מה – עשויה גם לא לספר את כל הסיפור… והסיבה לכך היא שאנשים רבים, גם כאלה אשר אינם ספורטאים מקצועיים, עוסקים בספורט כתחביב, וגם הם סובלים מ"בעיות של ספורטאים", כגון צוואר תפוס, שרירים תפוסים, כאבים בברך, כאבי רגליים ועוד קשת רחבה ומגוונת של כאבי שרירים. עיסוי ספורטאים נועד במיוחד לזרז את ההחלמה מעיסוק מאומץ בענפי ספורט שונים, כמו גם להכין את האדם מבעוד מועד על מנת שהוא יהיה בשיאו ויוכל לממש את מלוא הפוטנציאל אשר גלום בו.