עיסוי לדתיים

עיסוי לדתיים, לעומת עיסוי "רגיל" אשר מיועד לקהל הציבור הרחב, הוא משהו אשר לעתים קרובות קשה למצוא – בייחוד אם מנסים למצוא עיסוי לדתיים אשר איננו אך ורק עיסוי כשר למהדרין, אלא גם עיסוי אשר הינו איכותי ומקצועי באמת.

במדינת ישראל יש לא מעט עסקים אשר מתמקדים בשירותי עיסוי מסוגים שונים – החל משיטות עיסוי מסורתיות כגון מסאז' תאילנדי וכלה בשיטות מעט מודרניות יותר כדוגמת מסג' שוודי – אולם חרף העובדה שקיימת במדינה תעשייה משגשגת ופורחת של שירותי עיסוי לציבור הרחב, אף אחד לא לוקח בחשבון כי גם אנשים אשר משייכים את עצמם למגזר הדתי – החל באנשים המגדירים את עצמם כמסורתיים וכלה בחרדים הבודקים בציציות – מעוניינים גם הם ליהנות מן האפשרות לקבל עיסוי מפנק ומרגיע. אז האם באמת אפשר למצוא מקום אשר מציע שירותי עיסוי לדתיים?

עיסוי לדתיים – מה ההבדל לעומת עיסוי רגיל?

עיסוי לדתיים, כפי שנטען בפסקאות הקודמות של מאמר זה, הוא מצרך אשר מבטא צורך הולך וגובר בקרב חברי הקהילה הדתית במדינת ישראל. בדיוק מהסיבה הזאת, במספר השנים האחרון קמו ברחבי מדינת ישראל לא מעט בתי עסק אשר מציעים שירותי עיסוי לדתיים, עד כדי כך שנראה כי לאחר שאנשי עסקים מהקהילה הדתית הבינו את הפוטנציאל הגלום בנישה זו, בתי עסק המציעים שירותי עיסוי לדתיים צצים כפטריות לאחר הגשם.

עיסוי לדתיים הוא עיסוי אשר מתנהל באווירה אחרת לגמרי בהשוואה לעיסויים לקהל הרחב. ראשית כל, אנשים אשר מטפלים בעיסוי ואשר מציעים שירותים מסוג זה הינם אנשים אשר שייכים למגזר הדתי בעצמם, מה שמבטיח – מעל ומעבר כל צל של ספק – כי הם עצמם שומרי מצוות וכשרות, כמו גם כי נשמרת הכשרות במקומות בהם הם עובדים, מה שמאפשר ללקוחות להירגע בידיעה שהם במקום בטוח ומוגן מבחינת כשרות. ייתכן כי עבור חילונים זה יישמע מוגזם, אולם זהו חיוני ביותר עבור אנשים המקפידים לקיים אורח חיים דתי.

נוסף על כך, עיסוי לדתיים מתבצע ללא עירוב בין המינים, זאת אומרת, ניתן לקבל שירותי עיסוי גבר לגבר או שירותי עיסוי אישה לאישה. אפשרות זו חשובה במיוחד, מפני שגם עבור הדתיים הפחות מקפידים ומדקדקים – אשר אינם בהכרח שומרים נגיעה – הסיטואציה של קבלת עיסוי מבני המין השני עשויה להיות לא נעימה ואפילו למנוע מהם להירגע.