עיסוי טיבטי

עיסוי טיבטי נחשב, יחד עם שיטות ומסורות עיסוי חשובות נוספות, לאחת משיטות העיסוי העתיקות ביותר אשר ניתן למצוא עלי אדמות. עיסוי טיבטי נחשב לענף ייחודי ומיוחד אשר שייך לתחום הכללי יותר של רפואה טיבטית, ואותו ענף ייחודי עוסק בפרט בחלק החיצוני של הגוף.

עיסוי טיבטי – למה ניתן לצפות במהלך טיפול של עיסוי טיבטי?

עיסוי טיבטי,  או בשם המסורתי שלו, קו ניי – "קו" פירושו מריחת שמן ו"ניי" פירושו הפעלת לחץ באמצעות תנועות שונות – היא שיטה אשר בה האדם אשר מעניק את העיסוי מתמקד במספר נקודות מסוימות בגוף האדם, כאשר כל אחת ואחת מאותן נקודות בגוף מתאימה למחלות וכאבים מסוגים שונים. בעת התהליך של עיסוי טיבטי, ייתכן כי המטפל בשיטת עיסוי זו ישתמש במוצרים הנלווים הבאים בתור שמנים לעיסוי יעיל יותר: חמאה, שמן שומשום, שמן זית ואפילו שמן אלגום.

לאחר שהעיסוי עצמו מגיע לסיומו, המעסה בדרך כלל מעניק גם טיפול שנקרא צ'יפה, אשר מהווה למעשה טכניקה מסורתית לטיהור. גם בטכניקה זו נעשה שימוש באבקות טבעיות שונות, אשר להן תפקידים שונים ומשונים, ביניהם ספיגת השמנים מהעור לאחר העיסוי.

עיסוי טיבטי – למי מומלץ לפנות לטיפול באמצעות עיסוי טיבטי?

עיסוי טיבטי היא שיטת טיפול אשר מומלצת לאנשים אשר סובלים מקשת רחבה ומגוונת של בעיות גופניות ונפשיות. החל מבעיות עצביות כגון חוסר תחושה, סכיאטיקה ושיתוק, דרך בעיות וחוסר איזון בהיבטים הפסיכולוגיים והנפשיים של האדם כגון נטייה לרגזנות, לחץ, חרדות, דיכאון, נטייה למצבי רוח משתנים, בעיות זיכרון, בעיות ריכוז ונדודי שינה.

בנוסף על כך, עיסוי טיבטי הוכח כשיטה יעילה ביותר עבור נשים בתקופת המחזור, כמו גם עבור נשים בתקופות שונות של הריון. מלבד זאת, עיסוי טיבטי מסייע בהקלת הבעיות הבריאותיות הבאות ובפתירתן:

  • בעיות גופניות ונפשיות הנובעות מלחץ, כגון מיגרנות, כאבי ראש וכיוצא באלה
  • כאבי גב תחתון, כאבי גב עליון וכדומה
  • בעיות עיכול
  • שרירים תפוסים, נוקשות בשרירים
  • עור יבש