עיסוי אירוודה

עיסוי אירוודה הינו עיסוי הודי, אשר הלכה למעשה מהווה חלק מתורת ריפוי כללית בשם אירוודה, אשר יש אנשים המחשיבים אותה כמערכת הריפוי העתיקה ביותר עלי אדמות – והם אף מרחיקים לכת וטוענים

כי למן הרגע אשר בו נוצרו החיים הראשונים ביקום, זאת אומרת, חיי אנוש, או אז החל היישום של ריפוי איורוודי. הטקסטים הקדושים העתיקים של המסורת ההודית – הוואדות – מכילים באינספור מקומות שונים אזכורים על אודות תרופות אירוודיות, כמו גם על מחלות ובעיות רפואיות ונפשיות שונות ועל הדרכים השונות בהן ריפוי איורוודי יכול לסייע לאנשים להחלים מהן במהירות וביעילות.

עיסוי אירווודי – מה מייחד שיטת עיסוי זו מאחרות?

עיסוי אירוודי למעשה עושה שימוש מושכל ויעיל בשני יסודות מאוד בסיסיים וחשובים אשר מקדמים את התכונות של ריפוי ושל רגיעה – שמנים אשר מופקים בצורה טבעית מקשת רחבה ומגוונת של צמחים, כאשר כל שמן אשר מופק מצמח שונה הינו בעל סגולות ייחודיות ושונות, אשר מתאימות לבעיות מאוד מסוימות. בנוסף על כך, נעשה שימוש גם בשמנים רפואיים, כאשר המטרה של השמנים הצמחיים במהלך הטיפול של עיסוי אירוודה היא ליצורי חום על מנת לסייע לשמנים הרפואיים להעמיק לחדור היישר אל תוך הרקמות.

אירוודה עיסוי הודי – מה קורה במהלך עיסוי אירוודי?

עיסוי אירוודה יכול להתבצע באינספור דרכים, כאשר כל אדם אשר עוסק בטיפול באמצעות השיטה של ריפוי אירוודי מאמץ לעצמו סגנון טיפול ייחודי משל עצמו, כמובן תוך כדי הסתמכות על הבסיס המקורי אשר מאפשר גם מקום לחדשנות ויצירתיות. שיטת עיסוי אירוודי מסורתית אחת יכולה להיראות בערך כך: מעסה אחד – ולעתים קרובות אפילו שניים בעת ובעונה אחת – מעסים את האדם באמצעות שמנים חמים, כאשר הם עוברים על גופו מראש ועד כף רגל, תוך כדי שימוש בתנועות עיסוי ייחודיות בעזרת כפות ידיהם. סוג זה של עיסוי הודי מאפשר לאדם להיכנס למצב עמוקה של רגיעה גופנית ונפשית – תוך כדי הזנת כל רקמות הגוף והאצת התהליכים הטבעיים של ריפוי וטיהור אשר מתרחשים בגוף.