לימודי רפואה טבעית

לימודי רפואה טבעית הם לימודים אשר מקנים לאדם ידע מעשי ושימושי אשר נשען על הרכיבים היסודיים ביותר של בריאות האדם – בין אם מדובר בבריאות הגוף של האדם ובין אם מדובר בבריאות הנפש של האדם – על מנת לעזור לבני האדם להגיע לרמת האיזון והבריאות הגבוהה ביותר של נפשם ושל גופם. אותם יסודות של בריאות האדם הינם ביוכימיה, ביומכניקה ותהליכים רגשיים.

לימודי רפואה טבעית – על מה הם מבוססים?

לימודי רפואה טבעית נשענים על היסודות האיתנים של פילוסופיה על פיה יש להעצים את האדם בתור אינדיבידואל אשר הינו אחראי בכוחות עצמו על רמת הבריאות – הגופנית והנפשית גם יחד – אשר הוא חווה בכל רגע ורגע נתון מחיי היום יום שלו. לימודי רפואה טבעית מציעים פתרון טבעי, אקולוגי והוליסטי לרבות מהתחלואות אשר אופייניות לאורח החיים שלנו בעולם המודרני המתועש, כמו גם דרכים חלופיות שיתפסו את מקומן של שיטות אשר אבד עליהן הכלח זה מכבר.

לימודי רפואה טבעית – מהם העקרונות של הרפואה הטבעית?

לימודי רפואה טבעית, בנוסף על היותם מושתתים על פילוסופיה ייחודית להם, מבוססים על עקרונות אשר מורים את דרכם של כל הבוחרים בנתיב של לימודי רפואה טבעית. להלן רשימה חלקית ומקוצרת של עקרונות חשובים אלה:

  • יש להניח לטבע לעשות את עבודתו – לגוף שלנו יש את יכולת חזקה לרפא את עצמו, לכן ראשית כל יש למצוא את המחסומים בפני שחרור מלוא כוחות הריפוי אשר טמונים בנו, לפני שנפנה לחפש אחר פתרונות חיצוניים.
  • בראש ובראשונה, אין לפגוע – הבקיאים בתחום של לימודי רפואה טבעית דוגלים בגישה לפיה אין להסב נזק כלשהו, זאת אומרת, אין לדכא תסמינים אשר מהווים חלק ממנגנון הוויסות של הגוף. בנוסף על כך, יש לשמור על תזונה נכונה ושימוש בתרופות טבעיות ללא תופעות לוואי.
  • הקניית ידע – מי שסיים מסלול של לימודי רפואה טבעית ממשיך למעשה להעביר את הידע הלאה ולהקנות ממנו למטופלים שלו. בדרך זו ניתן למטופל ייעוץ והדרכה אשר מהווים הרבה יותר מאשר מתן מרשם לתרופה וכדומה.