לימודי נטורופתיה

לימודי נטורופתיה הם לימודים אשר מאפשרים לאדם לרכוש לעצמו כלים בתחום של ריפוי ורפואה אשר אינו כרוך בטיפול באמצעות תרופות. תחת זאת, העוסקים בתחום הריפוי של נטורופתיה מתמקדים יותר בהשבת בריאות האדם לקדמותה, לעומת הגישה המסורתית והמקובלת לפי יש לבצע "ניהול מחלות". מי שפונה לתחום של לימודי נטורופתיה ילמד כי לגוף האדם יש יכולת בלתי מוגבלת להחלים ולרפא את עצמו, לכן העוסקים בתחום של נטורופתיה מטפלים במניעת מחלות, על מנת להציע לאדם גישה הוליסטית ומקיפה יותר לבריאותו.

על פי היסודות הפילוסופיים של ענף הריפוי של הנטורופתיה, מחלות מתפתחות בגוף האדם – או בנפש שלו, לחילופין – מפני שמצטברים בגוף רעלים, מפני שמשתמשים בתרופות לשם דיכוי של סימפטומים חריפים ומפני שבשורה התחתונה מופר סדר האיזון הטבעי או "חוקי הטבע". אלה שמשתמשים בתורה של נטורופתיה מטפלים באדם על ידי בראש ובראשונה סילוק רעלים מהגוף ולאחר מכן הקניית ערכים וכללי התנהגות (תזונה, פעילות גופנית וכדומה) המצייתים לחוקי הטבע.
 

לימודי נטורופתיה – מהם עקרונות היסוד של נטורופתיה?

העוסקים בתחום של נטורופתיה מטפלים על פי מספר כללי יסוד, אשר מנחים אותם בשעה שהם מטפלים באדם אשר הגיע אליהם למטרת טיפול או ייעוץ. מבין הכללים האלה, ניתן למנות מספר מהכללים העיקריים והחשובים ביותר:

  • Primum non nocere – אי הסבת נזק: קידום השבת הבריאות תוך כדי מניעת סיכון בריאותו של המטופל
  • Vis meicatrix naturae – ניצול כוח הריפוי של הטבע, תוך כדי מתן כבוד וקידום ריפוי עצמי
  • Tolle causum – טיפול בגורם, זיהוי הגורם והסרתו, הימנעות מדיכוי של סימפטומים
  • Docere – הרופא כמורה, לכן יש לחנך את המטופלים, לעורר בהם השראה ותקווה סבירה לאפשרות הריפוי, לעודד אותם לקבל אחריות אישית
  • טיפול באדם על סך כל חלקיו – כל אדם הינו ייחודי ומורכב מגורמים אישיים לו המשפיעים על בריאותו האישית
  • קידום בריאות היא התרופה הטובה ביותר – קידום בריאות, הן בפן האישי והן בפן הקהילתי והעולמי