גב תפוס

גב תפוס הוא אמנם לא דבר אשר מתבטא בתופעות מרחיקות לכת כגון כאבי גב חזקים, אולם אין כל צל של ספק כי גב תפוס שייך גם שייך לקטגוריה של בעיות גב נפוצות. למעשה, יש אנשים אשר אפילו יוסיפו על כך ויטענו כי גב תפוס הוא אחד מן המאפיינים הבולטים ביותר של בעיות גב נפוצות, אפילו של כאלה אשר כוללות כאבי גב חזקים אשר דורשים מן האדם אשר סובל מאותם כאבי גב לפנות אל אורטופד מומחה גב לשם קבלת טיפולי גב מסוגים שונים. בנוסף על כך, אורטופד מומחה גב יכול לעזור לאדם אשר סובל ממצב של גב תפוס או כאבי גב חזקים על ידי כך שבנוסף על טיפולי גב שונים שהוא יכול להעניק לו, הוא יכול גם לתת לו שיעורי בית בדמות תרגילים לכאבי גב תחתון.

תרגילים לכאבי גב תחתון – מספר הצעות להתמודדות עם כאבי גב

להלן מספר תרגילים כאבי גב אשר יעזור לכם להתמודד עם כאבי גב אשר בדרך כלל חשים בעת שחווים בעיות גב נפוצות, תרגילים כאבי גב אלה מתאימים בים אם אתם סובלים כאבי גב חזקים ובין אם אתם מעוניינים להקל על כאבי גב מתונים יותר לפני שתגיעו לפגישה אצל אורטופד מומחה גב.

  • גשר – שכבו על הגב, כאשר הברכיים מכופפות בזווית של תשעים מעלות וכפות הרגליים מונחות על גבי הרצפה ואתם מאמצים את שרירי הבטן. הרימו את הישבן מעל הרצפה, תוך כדי שמירה על שרירי בטן מתוחים. הדקו את שרירי הישבן שלכם. הישארו בתנוחה זו לחמש שניות. הורידו את הישבן אט אט לרצפה. חזרו על התרגיל בין 5 ל-15 פעמים.
  • גשר עם רגל אחת – כדי להגביר את מידת הקושי של תרגיל הגשר, הרימו רגל אחת כלפי מעלה, תוך כדי שאתם מאמצים את שרירי הישבן בטרם הרמת הרגל. הישארו בתנוחה זו למשך חמש שניות. החליפו מדי פעם והרימו את הרגל השנייה וחיזרו על התרגיל בין 5 ל-15 פעמים.

כפיפות בטן – כולם מכירים את תרגיל הכושר הבסיסי של כפיפות בטן, אשר מהווה כמעט תמיד חלק בלתי נפרד מסדרה של תרגילים לכאבי גב תחתון.