תזונה נכונה – סוכר חום או לבן?

תזונה נכונה, הסוכר החום, האורז המלא והקמח המלא האמנם יותר טובים?
הצרה עם מאכלים אלו מתחילה כאשר מלבינים אותם ואז הקליפה מוסרת שחלק גדול מן הויטמינים והמינרלים נמצא בקליפה, ואם לא די בכך, מלבינים אותם, אם אכתוב כאן איך לא תאמינו לי, ומה שנשאר אין בו לא ויטמינים ולא מינרלים, הוא פחמימות ריקות (כלומר אין לו שום ערך תזונתי).

ואז לאחר שהוא מולבן, הסוכר הלבן, מוכנס בהמון מוצרים שגורמים לסוכרת, לא כי הסוכר מזיק כי השימוש המוגזם בכל מוצר וחטיף, ותיבול – אפילו ברטבים. שימו לב לרוטב סויה, או רוטב צ'ילי מתוק (רכיבים ראשונים כלומר דומיננטים בכמותם: סוכר וכראמל-גם זה סוכר !) בפירמות המוכרות ונפוצות ביותר. המוצרים המולבנים הללו והשימוש המוגזם בהם זו הרעה החולה.

תזונה נבונה: מלא לעומת ריק

על פי התזונה הנבונה האורז מלא, כאשר יבושל עם ירקות לבישול, קצת סנפרוסט בתוך הסיר אינו גורם לעצירות, כמו שהלחם מקמח מלא אינו גורם לעצירות לעומת הלחם מקמח (ריק) לבן. ממה עשינו דבק כשהיינו ילדים? מקמח ומים, אז מה קורה בעיכול, מקמח המים? דבק!

ואז מדביקים עליו פירורי סובין, מהיכן בא הסובין? הוא היה במקור בגרעיני החיטה, הוא הקליפה המוסרת על מנת לייצר סוכר לבן. אם לא היו מסירים אותו – כלומר בחיטה המלאה הוא נמצא, ולכן, אכילת מוצרים מקמח מלא אינה עוצרת עיכול.

איך נוצרת סוכרת?

כאן נגיע למה בעצם נוצרת סוכרת? הסוכר, כן הגענו אליו לבסוף, כאשר הוא מלא, הוא מכיל יותר ויטמינים ומינרלים מן הסוכר ומולבן, הוא אינו מעלה את רמת הסוכר בכזו מהירות כמו הסוכר הלבן, שזה הדבר העיקרי שהוא עושה. ומייד לאחר צריכת סוכר לבן (בקפה או בממתקים, או בתיבול) שהייתה עלייה חדה ברמת הסוכר בדם. מגיעה הנפילה, ברמת האנרגיה עייפות עצבנות ואנו חשים צורך מיידי להיטען, כלומר לאכול שוב משהו מתוק שיעלה במיידית את אחוז הסוכר בדם, העליות וירידות הללו, (שגם הקפה הוא חלק בלתי נפרד מהם, גם הוא מעלה את לחץ הדם בנוסף לסוכר בדם) העליות וירידות התכופות הללו הם הגורמים למחלת הסוכרת ולאכילת יתר השמנה. שהיא המחלה שאף אחד עוד לא מצא לה פתרון ברפואה המערבית, אבל התזונה של כל המזוקקים הללו היא בדיוק זו שיוצרת שמאיצה ויוצרת מחלות מסוג זה.

כדי לדעת תזונה נכונה: כדאי לדעת מה יש בו!

המרכיבים של הסוכר החום: הסוכר החום כאשר הוא בצורתו הטבעית בקנה הסוכר צבעו חום בהיר (לא צבע קרם, חום בהיר, כלומר גם הסוכר 'המעודן' הוא מולבן במידה מסויימת), והוא נמצא בתוך קנה הסוכר עם מולסה, שניהם טבעיים ובוא נקרא יחד מה הם מכילים: (שימו לב לכמה זה בריא!)

מולסה: מחזקת דם וצ'י (אנרגיית חיים), מחזקת טחול וריאות, מטפלת בחולשה ואנמיה, מפסיקה שיעול, היא מופקת מסלק הסוכר או מקנה הסוכר. מכילה ערכים תזונתיים גבוהים בעיקר של סידן, ברזל, וויטמין B, המולסה אינה נהרסת בחום, וניתן להמתיק איתה משקאות.

סוכר חום: מחזק דם וצ'י (אנרגיית חיים), מניע דם ומפרק קרישי דם, מרגיע כבד, ועוד. המקום לא יספיק! (שימו לב, מפרק קרישי דם, ממה אנשים מתים? – הרוצח השקט, מחלות לב – קרישי דם שחוסמים עורקים!).