שילוב רפואה משלימה לטיפול בכאב

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המועדות לתועלת שניתן להפיק מטיפולים במגוון השיטות הרווחות ברפואה המשלימה להקל על שורה ארוכה של תסמינים ומחלות כמו גם, ואולי בעיקר, להקלה על כאבים, לא אחת – עד כדי הפגתם.

הרפואה המשלימה, כפי שמעיד עליה שמה, אינה באה במקום הרפואה המסורתית, הקונבנציונלית, אלא משלימה אותה. זה מכבר מאמצים אותה גם רופאים שונים בטיפוליהם. שוב היא אינה בת חורגת.

כאשר אנחנו מדברים על רפואה משלימה אנחנו מתכוונים ל: שיאצו, סוגי עיסויים שונים, שונים (שבדי, תאילנדי, רקמות ועוד), רפלקסולוגיה, דיקור סיני, כוסות רוח, נטורופתיה ועוד.

כאב עלול להיגרם מסיבות שונות וממחסומים המונעים זרימת אנרגיה תקינה ורצופה. כאבים מסוימים – כגון כאבי ראש- עלולים להיגרם מסיבה נפשית ורגשית, לכן חשוב לאבחן באופן מדויק את מקור הכאב. אבחון מדויק, המשולב בהסתכלות ובמגע, מאפשר למטפלים האלטרנטיביים למקד את הבעיה בגורם לה ותוך כדי דו שיח עם המטופל לבחון חלופות לאורח חיים, לתזונה, להגברת התנועתיות ועוד.

השוק מציע מגוון שיטות בתחום הרפואה המשלימה לטיפול בכאב. על מנת לבחור את השיטה היותר מתאימה לסוג הבעיה וכתוצאה ממנה- הכאב שממנו אתם סובלים, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחומים שונים ולקבל חוות דעת מנומקת. 

מי ישועה

אחת מהשיטות היותר אפקטיביות להקלה על כאבים היא שיטת ווטסו- שיטה המשלבת תנועה במים עם לחיצות במוקדים שונים בגוף.

לעצם השהייה במים חמימים יש השפעה מרגיעה על הגוף ועל הנפש, ציפת הגוף תוך כדי נענועו וערסולו, בתנועות מעגליות רכות ועדינות, מאפשרת לשחרר ולהגמיש את השרירים ואת המפרקים. השקט והשלווה השורים במים ובסביבה מאפשרות להתמסר ולהתמכר לטיפול, אשר יש בו ממד מובחן ומובהק של כיף והנאה.

על מנת להגביר ולהעצים את האפקטיביות של הטיפול המשלים ניתן לבחון שילוב של שיטות אחדות ובהן: דמיון מודרך, הומאופתיה, צמחי מרפא, נטורופתיה, פרחי באך ועוד. חשוב לציין, כי השפעתה של כל אחת משיטות הרפואה המשלימה על המטופל עשויה להיות שונה ולו רק משום העובדה הפשוטה כי בני אדם שונים זה מזה.

כאשר נבחרת שיטת הטיפול במים, אין כל סכנה לגרימת נזק או, חלילה, להחמרה בתסמינים השונים. המים משרים אווירה נעימה על המטפל ועל המטופל, אשר מקיימים בניהם דו שיח בתנועה, במלים, בשתיקות ובתחושות.

עצם הציפה על המים והעדר הפעלת משקל וכוח על שרירי הרגליים גורמת להרפיה. יעילות השיטה מוכחת במקרים רבים ובמצבים שונים. נשים הרות רבות אשר נחשפו לשיטה זו מדווחות על הקלה עצומה שהיא גורמת ועל תרומתה לשיכוך כאבים ולרגיעה כללית.

בשורה התחתונה: זה מכבר הוכר כאב כתופעה המחייבת ומצדיקה טיפול ישיר וממוקד בה ולא כהיותו תופעת לוואי של מחלה. למי מכם שסובלים מכאב מכל סוג שהוא רצוי ומומלץ להתוודע אל שיטת ווטסו לטיפול בכאב במים.