שיאצו

למי טיפול שיאצו טוב ולמי פחות יתאים, או אולי בכלל לא. לא מומלץ טיפולי שיאצו בהשוואה לעיסויים, מעל גילאי 60 או 70, משתי סיבות עיקריות
א. יש צורך בדרך כלל, לשכב על מזרון על הרצפה, וישנם אנשים בגילאים אלו, שרק המבצע, להגיע לשכב על המזרון על הרצפה, או ההתרוממות ממנו, עבורם זה מבצע, קשה מאד שעלול לעלות בנזק, לחוליות הגב או כל נזק אחר. ולא כדאי לקחת את הסיכון.

ב. הלחיצה בטיפול השיאצו יחסית יתר חזקה ועמוקה, לעומת כל טיפול אחר כמו עיסוי, (שבו ניתן לקבוע כמה ללחוץ), עדיין במהותו בטיפול השיאצו הלחיצה היא עמוקה יותר וככל שהגוף מתבגר, (ובגילאים שצויינו לעיל במיוחד) אנשים יותר רגישים ללחץ ויגלו ש"זה כואב" גם אם אותו טיפול בדיוק לאותו אדם, 20 שנה קודם או 40 שנה קודם היה מאד נעים.

טיפול שיאצו או עיסויים, הבדלים בטיפולים

א. טיפולים בשיאצו בלבוש, מי שזקוק למגע הישיר בעור, על מנת לחוש טוב, אולי זה לא יענה לו על הצורך.
ב. טיפולי השיאצו הוא טיפול עמוק יותר מעיסוי רגיל ולא מן המקור שלוחצים יותר כואב, אלא במהותו הכניסה היא איטית אבל עמוקה יותר, יש משהו מדיטאטיבי בסוג הלחיצה הזו, היא לא מלטפת כמו בעיסוי, ואין מטרתה ללטף.

עיסוי או טיפול שיאצו?

אם הבעיה היא מתח בשרירים ("הגב שלי תפוס"), דלקת בגידים, או בעיית אישיאס, עיסוי טוב, בהחלט יכול להיות הפתרון, גם הקלה כללית של מתח כללי, עיסוי בשמנים ארומאטיים בהחלט יכול להיות מספיק.

מטרתו של טיפול שיאצו היא לענות לבעיות אחרות, מאחר והוא מבוסס במהותו על הרפואה הסינית, הוא למעשה טכניקת המגע של הרפואה הסינית ולכן נחטא לעיקר אם בכלל נשווה אותו לעיסוי, מכל סוג.

שיאצו – מיועד לפתור בעיות בריאות אחרות מאשר מתח שרירי או כללי זה או אחר, אומנם הוא נמכר בכל אתרי הספא כטיפול לבילוי, ולרגיעה כללית, אך מטרתו עמוקה הרבה יותר, טיפולי שיאצו גם יכולים להיות מרגיעים יותר, (תלוי למי) כי הוא נעשה באופן רגוע יותר, מטבעו הוא פחות דינמי מטיפולי עיסוי ומסאג'ים שונים.