שאיבת חלב אם

 אם בעבר, כל אם הניקה את התינוק שלה אלא אם היו בעיות רפואיות מסוימות שהגבילו אותה או אם התינוק לא הסכים לינוק, כיום הגישה בכל הקשור אל האכלת התינוק שונה לגמרי. נשים מעוניינות לנהל את סדר החיים שלהם ולבצע מיני מטלות שונות ולכן הפתרון האידיאלי הוא שאיבת חלב אם.

חלב אם- בגדר חובה

החלב אשר נמצא בגופה של האם לאחר הלידה חיוני לחיזוק המערכת החיסונית. חלב זה סמיך וצהבהב ויש בו חומרים תזונתיים שונים שלהם הוולד זקוק ונוגדנים שונים. אם אין אפשרות להניק את התינוק ניתן לבצע שאיבת חלב אם. חשוב לזכור כי ככל ששואבים יותר כך גם מתקיימים ייצור רב יותר של חלב אם. לכן, שאיבת חלב בצורה קבועה ובכמויות מסוימות תבטיח שלאם יהיה חלב לאורך תקופה ארוכה בכמות המספיקה לתינוק שלה. שאיבת חלב אם אידיאלית גם לכל האמהות אשר חוות קשיים בכל הקשור אל הנקה של התינוקות שלהם. יש תינוקות אשר לא מסתדרים עם הפטמה ולא מתרגלים אליה ויש תינוקות אשר לא ניתן להניק משום בעיות שונות. שאיבה של החלב מספקת את הפתרון האידיאלי.

שאיבת חלב אם- כיצד מבצעים זאת?

אמהות אשר הניקו ומעוניינות לעבור לשאיבה חייבות להבין כי שאיבת חלב אם שונה לגמרי מכל מה שהורגלתן אליו בהנקה. למרות המשאבה, יש להתכונן למצבים בתחילת התהליך בהם לא יוצא חלב רב מהשד. הדבר החשוב ביותר הוא לעודד שחרור של חלב על ידי פעולות של מסאז' או מקלחת חמה וזאת על מנת שהשדיים יתרגלו להתחיל ולהפריש חלב עבור משאבה ולא עבור פעולת יניקה. תהליך השאיבה אורך בדרך כלל חצי שעה כל פעם. כאשר מתחילים בחמש דקות שאיבה ולאחר מכן עוברים לשלוש דקות ודקה. חשוב להבין כי כאן מדובר רק על התהליך בהתחלה ולאחר זמן קצר השדים מתרגלות והשאיבה נעשית קלה ביותר.
למידע נוסף ניתן לצפות בסרטונים שמסבירים על תהליך השאיבה. בהצלחה!