קליניקה לרפואה משלימה – הדרך להחלמה טבעית

התרבות המערבית מתפתחת בקצב אסטרונומי וכמו כל תופעה אחרת בתרבות זו המתפשטת כמו אש בשדה קוצים, גם הרפואה המשלימה תפסה לה מקום של כבוד בתוככי התרבות המערבית ולא ניתן להתכחש לתרומתה הרבה למודעות הבריאותית, לשמירה על חיוניות הגוף והנפש וכן למניעת תהליכי הזדקנות – תהליך אותו מנסים להשיג סוגים שונים של תחומי רפואה מערבית.

מהי הרפואה המשלימה?

הרפואה המשלימה איננה אלא שם כולל למגוון תורות רפואיות, אלטרנטיביות לרפואה המערבית והקונסרבטיבית (ולכן נקראות משלימות), שכמו תחומים רבים בתרבות המערבית המסמלת את הליברליות והפתיחות – אומצה בלב חם אל בינות מגוון רחב של סוגי רפואה שונים. ההנחה העומדת בבסיסה של הרפואה המשלימה גורסת כי ישנו קשר ישיר ובלתי ניתן להפרדה בין הגוף לנפש. ישנן מאות ואולי אלפי שיטות ברחבי העולם כולו – המשתייכות לרפואה המשלימה.

קליניקה לרפואה משלימה – אצל אלה דרים.

עקרונות הרפואה המשלימה

שיטות הרפואה המשלימה מגיעות אלינו מהעולם כולו וכל קליניקה לרפואה משלימה מתמחה בכמה מהתחומים: דיקור ועיסויים שונים, שימוש בצמחים ומדיטציה, רפלקסולוגיה ושיאצו, טווינה והילינג, תוספי מזון ועוד. קליניקה לרפואה משלימה מקצועית מציעה מגוון אפשרויות לשילוב תהליכי ריפוי טבעיים, ללא חומרים כימיקליים וללא הפרעה לתהליכי הגוף- נפש. על פי הרפואה המשלימה – השינוי האמיתי מתחולל רק כאשר המטופל עצמו ישנה דפוסי מחשבה, דפוסי הרגשה ודפוסי פעולה שגרמו להיווצרות הבעיה מלכתחילה.
למעשה שורה קודמת מרמזת לנו על כך שהשינוי מתחולל בתוכנו, תהליך החשיבה שלנו משפיע פנימית וחיצונית בעולמינו ושילוב של הרפואה האלטרנטיבית בשילוב הרפואה הקונבנציונלית יכולים להביא לשינוי הבריאותי המיוחל. לסיכום הפסקה הזאת נשתמש בפתגם הידוע של הרמב"ם: "נפש בריאה בגוף בריא".

פרספקטיבה מקיפה

קליניקה לרפואה משלימה טבעית מציעה למטופלים מגוון תשובות מקיפות אשר לרוב אינן נוגעות רק בבעיה הרפואית עצמה. הפרספקטיבה הרפואית של הרפואה המשלימה מבקשת לתת הצצה ואפילו יותר – לכיוון המניעים למחלה ולחולי, כמו גם לקבלת אספקט רחב יותר לגבי החוליים או התופעות שמפריעות למטופל לנהל אורח חיים בריא ותקין.
הרפואה המשלימה כוללת כמה תחומים אותם ניתן להתאים לפי צרכי המטופל: הרפואה ההוליסטית המתייחסת לחוליים בשלושה מימדים: פיזי, רגשי ומנטלי; הרפואה האלטרנטיבית, המציעה אלטרנטיבות המחליפות את התרופות המוכרות מהרפואה המערבית – במגוון תכשירים ייחודיים; הרפואה המונעת, על פיה תחזוקה נכונה של הגוף והנפש – תמנע כל חולי עתידי ולכן מטפחת מודעות עצמית כדרך חיים.