פיזיותרפיה הוליסטית

אנשים רבים מקבלים הנחיה מהרופא ללכת ולעשות פיזיותרפיה, אבל לפני שרצים לעשות מה שהרופא אומר מה זה בעצם? למה צריך לעשות את זה? והאם יש אפשרויות אחרות?
נדון על כל האפשרויות הפתוחות בפניכם במאמר זה.

מה זה בעצם פיזיותרפיה?

המילה פיזיותרפיה מגיעה מהמילה – פיזי ומהמילה – תרפיה, זאת אומרת החלמה או מנוחה וטיפול בבעיות במערכת התנועה.

אין אוכלוסייה שמוגנת מהטיפול הזה אצל הרופא, החל מילדים ועד למבוגרים – כולם מידי פעם צריכים לשפר ולחזק את תפקוד המערכת התנועה שזה כולל שרירים,עצבים,גידים וכו'

לכן, המילה הזאת שגורה אצל ספורטאים ולא רק, אין אדם שלא עובר את הטיפול הנ"ל לפחות פעם בחייו וכשהוא מבוגר יותר על אחת כמה וכמה.

למה צריך לעשות?

הטיפול הוא בלתי נמנע, הוא נועד החל מכאבי שרירים וממשיך בדלקות פרקים,גידים וכו' ועד שיקום לאחר תאונה.

חיזוק הגידים, שרירים ועצבים נותן למטופל טווח תנועה רחב יותר ואפשרות להתנגדות גדולה יותר ולהחזיק משקל גדול יותר מלפני הטיפול.

מה שונה בפיזיותרפיה הוליסטית?

אם בפיזיותרפיה הרגילה הרופא והפיזיותרפיסט מביאים לכם המון כדורים ומשחות וממלאים את הגוף בתרופות מסחריות הגישה ההוליסטית היא יותר טבעית והיא מביא מוצרים מהטבע כמו קרמים ומשחות מעשבי מרפא כאלה ואחרים שעוזרים לעצבים, גידים ושרירים להיות פחות נוקשים ולהיות יותר גמישים ולתת למטופל קשת רחבה יותר של תנועה ללא מעצור פיזי או כאבים.

עם טיפול נכון המטופל ירגיש בשינוי, אולם הטיפול הוא אינו מהיר ולוקח מספר טיפולים לשיפור הבעיה ואף להעלמת הבעיה לחלוטין.

לסיכום, אם הרופא ישלח אתכם למלא את עצמכם בתרופות ומשככי כאבים תדעו שיש אלטרנטיבה לא פחות טובה ויותר בריאה לגוף, אך הטיפול התרופתי הוא לא הטיפול היחידי שניתן.

הטיפול עצמו שפיזיותרפיסט מומחה עוזר לכם לבצע את הפעולות והתנועות הנכונות שיגרמו לגירוי של השרירים ושאר החלקים ויחזק אותם על מנת שתוכלו לחזור לתנועה מלאה וללא כאבים ושיפור אורח החיים.

חשוב מאוד להתייעץ עם רופא לגבי ההתלבטות שלכם בין סוגי הטיפולים השונים ולתת לבעל מקצוע להחליט מה הכי בריא בשבילכם.