פטרת ציפורניים- האם יש פיתרון הוליסטי?

הבעיות הרפואיות החמורות ביותר, הן אלו שאנחנו לכאורה יכולים להתחמק מהן. אנחנו ממשיכים את החיים שלנו, תחת המנטרה שהשגרה חזקה יותר מהכול ובכלל לא שמים לב לבעיות יחסים קטנות כמו פטריות בציפורניים שלאט אך בהתמדה גורמות לנו נזק לא מבוטל.

הבעיה הגדולה ביותר היא העובדה שאנחנו פחות שמים לב לבעיה הזו ומבחינים בה רק כאשר המצב מתחיל להחמיר באמת, רק אז אנחנו נזכרים להתחיל לטפל בדברים הללו, אך לפעמים זה מאוחר מדי.

הרי כל הרעיון ההוליסטי הטיפולי, כאשר מתרגמים אותו למושגים יום יומיים מדבר למעשה על אורך חיים של מניעה והתמדה, לעומת טיפול קיצוני ופולשני לגוף, שזה הרפואה המודרנית.

האם קיימים פתרונות אלטרנטיביים בכלל לטיפול בפטרת?

האמת היא שקיימים הרבה מאוד סוגים של טיפולים לפטרת ציפורניים, שלא דורשים רופא מוסמך לצורך הביצוע. משחות, תרסיסים, שמנים, עשבים, פתרונות סבתא רבים אחרים. חלק כל שהוא מהלקוחות מוכן להישבע שהלך לאחד מאותם טיפולים בפטרת ציפורניים, קיבל משחה כזו או אחרת, והכול עבר ונעלם.

אך למרות הכול, הפיתרון היחידי הבטוח שקיים בעולם שיכול לעזור להימנע מבעיות של פטרת ציפורניים הוא ככל הנראה מניעה נכונה שתמיד חושבת קדימה ומנסה להתמקד בלא להגיע לטיפול בכלל. הרי למה לרפא משהו, אם ניתן בכלל לא לחלות בו.

איך נמנעים מפטרת ציפורניים?

האמת היא שזה די פשוט, אין כאן סודות מיוחדים והדבר לא דורש שום הכשרה מיוחד, אבל לחלוטין דורש הרבה מאוד תשומת לב לפרטים הקטנים בכל יום ויום. הנה כמה כללים שיכולים לעזור:

1. לעולם לא ללכת יחפים, בשום מקום. כמות החיידקים שמסתובבות על רצפות היא אדירה. ניתן לחטוף הרבה מאוד מחלות בדרך הזו.

2. לא לחלוק מוצרי היגיינה עם אף אחד אחר. אולי הכלל הגדול מכולם. לא לחלוק מברשת שיניים עם בעלך ולא שמפו בחדר כושר עם מישהו שאתם מכירים. בחיים לא להשתמש באותה מגבת עם מישהו אחר. הדברים הללו הם המקור הראשון והבולט ביותר לפטרת ציפורניים.

3. לאוורר את הרגליים, במיוחד בחורף קורים מצבים רבים שאנחנו נוטים שלא להוריד גרביים או להוריד נעליים וללבוש במקומם נעלי בית. הבעיה הזו היא כנראה המקור הראשון שמביא לבעיות פטרת.

טיפולים חדשניים לפטרת הציפורניים

לאחרונה הגיע לישראל מארצות הברית טיפול חדשני יחסית, שעד עכשיו כמעט לא היה קיים כאן וזה הטיפול בלייזר כדי לרפא את מחלת הפטרת. קליניקות מובילות בישראל, כמו קליניקה כרמל, הגדולה בישראל, הביאו את השיטה והתחילו ליישם אותה בישראל.

קליניקה כרמל במיוחד, מתמחה בהעלמת בעיות פטרת ציפורניים בפחות מעשרה טיפולים, כל מהלך הטיפול מתבצע בליווי רפואי מלא של הדוקטור של הקליניקה, אשר מתמחה במיוחד במעקב אחרי הטיפולים בלייזר לבעיות פטרתץ ציפורניים. אם אתם לא מאלו שמאמינים בהוליסטיקה, אולי כדאי לבדוק את הטיפולים הללו.