עיסוי נשים בהריון

כל אישה בהריון רוצה עיסוי והקלה בכובד ובכאב – כאבי גב תחתון, או בכאבים בנקודה הזו בכתפיים שהיא ממש במרכז הכתף, והיא כואבת, כן בדיוק שם במקומות אלו, אסור לעשות עיסוי לנשים בהריון. ממש שם, אלא, אם את רוצה ללדת בתוך 5 דקות, מרגע העיסוי.

יש נקודות שייתכן ולא כל המעסים יודעים על קיומן אך, כדאי לדעת! לכל אישה בהריון, שאם המעסה או המטפל בשיאצו אינו יודע היכן אסור ללחוץ בהריון, כדאי לה לקום ממיטת הטיפולים או המזרון לפני שזה יתחיל.

האם את רוצה ללדת מיד עכשיו?

נקודות אלו על פי הרפואה הסינית הן מזרזות לידה, כלומר, משמשות במיידי לזירוז הלידה, ומטפל שאינו מודע להם (למשל מטפל שיאצו שנה ראשונה), לא אמור לטפל באשה בהריון, וכדאי לדעת, וגם אם כבר את החלטת על עיסוי על אף היותך בהריון כדאי ללכת על משהו שאינו נכנס לעומק, בוודאי לא בנקודות הנ"ל, שהמטפל שלך צריך להכיר…

ובמקרה זה, ניתן לעשות עיסוי בשמנים שהוא רך יותר, ואינו בלחיצות עמוקות ועם זאת השמנים חייבים להיות שמנים מרגיעים, כי גם שמנים מעוררים, מחממים הם מעודדי לידה מטבעם. לעומת זאת השמנים הארומטיים הם מאד עמוקים בהשפעתם גם ללא לחיצות עמוקות, (וכמובן מטרתם לשחרר שרירים כואבים ולהרגיע, או לרפא דלקות בגידים ושרירים) ולכן יש מקום לשקול עיסוי לאישה בהריון שהוא רך, לא נוקשה ועמוק, עם שמנים ארומטיים מרגיעים. ולפני הכל….לוודא שהמטפל שלך יודע שאת בהריון ויודע היכן אסור לו ללחוץ!

קורס עיסוי נשים בהריון

כדאי לשאול האם למטפל שלך יש לו הכשרה של קורס עיסוי לנשים בהריון. ישנו עיסוי מיוחד וזה נלמד בקורס נפרד, מן הקורסים הרגילים לעיסוי.
ומאחר ואסור ללחוץ בכמה נקודות שמאד תרצי שהוא יילחץ, ויש שמנים שאסור להשתמש, ואינך יכולה לשכב על הבטן, שזו נקודת מוצא טובה להתחלת כל עיסוי, לכן מאד רצוי לקחת את כל ההנחיות הללו בחשבון לפני בחירת המטפל.