עיסויים לגיל השלישי

אוכלוסיית הגיל השלישי מונה אנשים בפרק האחרון בחייהם. זה לא אומר שהחיים נגמרים, זה רק אומר יש להם יותר פנאי, נחת ושקט לטפל ולדאוג לעצמם ולקרוביהם.  האוכלוסייה הבוגרת פתורה מגידול ילדים ועבודה יומיומית מעייפת וכתוצאה מכך היא נהנת מפעולת העשרה, חוגים ופינוקים המותאמים באופן אישי לפלח גילאים זה.

בני הגיל השלישי נהנים משעות של פנאי ושלווה ובמסגרות השונות ישנם חוגים בתחומים: אמנות פיסול, ספורט ועוד העוזרים לשמר את חיי החברה,  בריאות הנפש, המחשבה והגוף.

האם עיסוי מתאים לבני הגיל השלישי, בני גיל הזהב?

אחת הדרכים האוהבות והמפנקות ביותר היא עיסוי. עיסוי לדור הבוגר עוזר בהזרמת הדם בגוף, שחרור שרירים תפוסים או כואבים ושחרור מתחים נפשיים. בתי אבות רבים ומרכזי דיור מוגן ממליצים ומעסיקים מעסים המתמחים בעיסויים לגיל השלישי. כמו כן, תמיד ניתן להזמין עיסוי ממעסה חיצוני ישירות לחדר הפרטי שלכם.  אם אתם מתארחים באחד מבתי האבות המומלצים אנו מאמינים שתוכלו למצוא מעסים מומחים ממש במרכז הדיור שלכם.

בית אבות הוא מקום בו ההורים שלנו יכולים ליהנות מאיכות חיים גבוה, תעסוקה וחברה נעימה ונוחה בהתאם לגילם. ישנם בתי אבות רבים ברחבי הארץ, אך כדי לקרוא המלצות ולמצוא בית אבות מומלץעם ביקורות טובות ומשובים איכותיים על שירותיו.  חשוב למצוא ליקירכם מקום בו הם יכלו ליהנות מאתגרים רבים ועניין שיאפשרו להם להמשיך להתפתח ולהיות מאושרים. מעבר לעיסויים הקלאסיים קיימים גם טיפולים משלימים המתקשרים לעולם הריפוי בעיסוי, בינים: ריפוי בעיסוק- ריפוי על ידי תרפיה, אומנות או פעילות יצירתית הנעשית בצורה פיזית.  

אילו דגשים צריך לתת למטפל לפני העיסוי?

כאשר אדם בוגר מגיע לעיסוי חשוב שיציין בפני המטפל האם יש בעיות פיזיות מיוחדות, שברים או פריקות במפרקים. זאת כדי למנוע נזק ולהימנע ממגע או הפעלת לחץ באזורים אלו בגוף המטופל.  גם חוזק העיסוי ועוצמות הלחיצה הן אלמנט שכדאי להבהיר כבר בתחילת הטיפול. אין צורך להתבייש  ועדיף לעדכן את המטופל בתחושת האישיות והפיזיות של מקבל העיסוי.  מעבר לבעיות הפיזיות שיכולות להצטבר בגוף האדם במהלך השנים חשוב לציין בפני המעסה על אירועים או מצב תוך גופי המטופל כמו: לחץ דם גבוה, בעיות לב / התקף לב בעבר, מחלות כרוניות  וכדומה.

האם העיסוי בריא ומטיב עם שרירים עייפים? 

בתי אבות רבים מעסיקים פיזיותרפיסטים כחלק מצוות המקום. זאת במטרה לעזור לדיירי בית האבות לשמר את גמישות השרירים ועזרה למחלימים מנפילות או שברים. כפי שהזכרנו קודם – ריפוי בעיסוק היא דרך נפלאה להנעת שרירי הידיים וחיזוקם תוך כדי פעילות מהנה ויצירתית. צורות העיסוי השונות מטיבות עם בני הגיל השלישי, ממריצות את הדם בגוף ומרפות שרירים מתוחים. יש לשים לב לסוג הטיפול ועוצמתו וכמו כן לקחת בחשבון את החשיבות של החזרה על עיסויים אלו לעיתים קרובות כחלק משימור הגוף והנפש.