נטורופתיה

נטורופתיה, מה זה בדיוק? טיפול נטורופתי, מתבצע על ידי, נטורופאת, שהוא אדם שהכשרתו בתחומי הרפואה המשלימה היא רחבה ורב תחומית, כלומר, יש בה; גם טכניקת מגע כמו: שיאצו רפלקסולוגיה, טווינא, גם הכשרה בנושאי תזונה נכונה, שאינה שייכת בשום צורה להנחיות של הדיאטנית הקלינית של הרפואה המערבית.

היא מגיעה מן התפיסה של התזונה והרפואה הטבעית, ויכולה להעזר גם בצמחי מרפא מערביים וגם צמחי מרפא סיניים, תלוי בהכשרתו. ובנוסף לכל אלו, ייתכן גם שילוב של פרחי באך, מאחר ורבות מן המחלות או הדברים שמציקים לנו, נובעים במקורם, שורשיהם, מדפוס מחשבה שאינו בריא עבורנו, וכשאר הוא ייעלם נרגיש הקלה בתחומים שכיום מעיקים.

נטורופאתיה – מה טוב במיוחד?

למעשה בתחומי הרפואה המשלימה, נטורופאתיה זהו המקצוע שמכיל טיפול רחב היקף של כל האספקטים שראוי להתייחס אליהם, בגוף בנפש, בתזונה, ובריפוי דרך צמחי מרפא, וגם בפרחי באך, העוזרים לשנות דפוסי מחשבה שאינם טובים לנו.

איך טיפול נטורופתי מתבצע?

טיפול נטורופתי מתחיל בתשאול רחב, שעוסק ב: תזונה הנוכחית שלנו, בבריאות שלנו, גם במה שאולי לא נראה לנו משמעותי ועדיין הוא אינפורמציה חשובה, ובכל ההרגלים שלנו, כולל עיסוק, מקצוע, ספורט כלשהו, וכו'.

ייתכן שהתישאול לבדו ייקח את כל זמן הטיפול הראשון, לא להבהל, האינפורמציה הזו חשובה מאד להמשך הדרך, גם כל טיפול בהמשך יתחיל בתשאול קצר מאד על השינויים, מאז הפגישה הקודמת.
הטיפול, לכאורה, מציע בעיקר טיפול מגע כגון: רפלקסולוגיה, שיאצו, או טווינא, אך חשוב מאד לקחת לתשומת לב, ולבוא בנכונות לשנות גם דברים אחרים. כדאי לקחת אחריות על התהליך ולהיות מוכנים לבצע שינויים בדרכי האכילה, במזונות שאנו צורכים דרך קבע, אולי להוריד חלק אולי להוסיף אחרים, אולי לאמץ איזה תה בריאות של ניקוי הכבד, משהו לניקוי כלי הדם, אולי משהו לזירוז העיכול, והכל לפי הצורך.

טיפול נטורופאתיה וחלקו ברפואה המשלימה?

מכל תחומי הרפואה המשלימה, הטיפול בנטורופאתיה נותן מענה רחב ביותר, ואין זה אומר חס וחלילה שמטפלים אחרים אינם יודעים צמחי מרפא או פרחי באך, רבים מן המטפלים הם מרחיבים את הידע שלהם מעבר לנלמד, ובדרכם ללימודים נוספים, או העמיקו את הידע בדרכם הם, אך אם אנו מחפשים אדם שאכן מוכח ויודע ועם תעודות לכל התחום וייתן מענה רחב ביותר, לבעיה קיימת, זו בהחלט יכולה להיות דרך טובה.

טיפולים נטורופתיים ההסתייגות כנגד הטיפול המשלים?

בטיפולים נטורופתיים כמו בסוגים שונים של טיפולים משלימים ישנם ההסתייגויות כנגד הטיפול לכן אם אינך מוכן לשנות את דרכי האכילה, או לקחת פרחי באך, או ולאמץ שינויים בדרכי החיים שלך, מעבר להתמסר לידיים שייטפלו בך, (כלומר אינך מוכן לקחת חלק בתהליך ולעשות צעדים של שינוי שתלויים בך!), ייתכן שלעשות טיפול נטורופתית כזה או אחר אינו מתאים לך.