כאבי גב – פריצת דיסק

סובל כאבי גב תחתון ונראה ששום דבר לא עוזר? ישנה סבירות גדולה מאד שאתה סובל מפריצת דיסק, פריצת הדיסק הנפוצה ביותר, היא בין חוליות L4 ל-L5. ישנם מטופלים שבאים ואומרים, "יש לי שני דיסקים", יש לך הרבה יותר ולא רק בבית, גם בגב, יש לך פריצת דיסק בשני דיסקים.

כלומר הדיסק הוא כרית של סחוס שנמצאת בין החוליות, וכאשר היא נפגעת מ: עומס יתר, תנועה לא נכונה, שחיקה יתרה, או משקל עודף, וכך נוצר המצב שנקרא "פריצת דיסק".
אני אנסה בקצרה לתת כמה טיפים לכל מי שסובל מפריצת דיסק:

כאבי גב בגלל עודף משקל

מי שמרגיש שכאבי הגב בגלל עודף משקל, עצה ראשונה היא לעשות כל מאמץ לחזור לתזונה נבונה ונכונה, כלומר, אין כוונתי לדיאטה שאח"כ מייד מעלים שוב במשקל, כוונתי לחזור לתזונה נכונה משמע לאכול במידה.

טיפול בכאבים בגב עם מטפל מוסמך

כמובן שכדאי ואפילו רצוי להגיע למטפל מוסמך, שיתן לך את הטיפול הטוב ביותר: או עיסוי בשמנים או רפקלסולוגיה גם היא אפקיטיבית מאד, או שילוב של השניים, בטיפול משולב.

איך למצוא מטפל- מעסה הוליסטי טוב?

מציאת המטפל הטוב: מהמלצות, מהתרשמות אישית, תמיד כאשר אתה מגיע למטפל או מעסה (תלוי בבעיה), יש לך את הזכות לבקש לראות תעודות, וקורות חיים, גם אם לא תשב לקרוא אותם, כל מעסה המכבד את עצמו אמור שהן יהיו או תלויות על הקיר בקליניקה או בקלסר עימו, ושים לב היכן הוא למד האם אלו מקומות מוכרים ומכובדים? האם יש לו ניסיון? והאם הוא מקרין אמינות? ויש לדעת שטיפול אחד אינו פתרון קסם… צריך להתמיד!

שחרור גב תחתון בעזרת תרגילים, מתיחות

ישנם גם תרגילים, מתיחות שניתן ללמוד: איך לשחרר את המתח מן הגב התחתון ולהביא להקלה מיידית, ואותם גם אתה יכול לעשות בעצמך – בבית, שאל אצל המטפל שלך או לך לפיזיותרפיסט, נכון זה פחות כיף מאשר להתמסר למסאג' אבל יש לך כלי להקלה מיידית ואם תתמיד בו, תוכל להגיע להקלה במצב ביומיום.

לעשות ספורט נגד פריצת דיסק

אמץ לך איזה ספורט שמרגיש לך טוב, אולי הליכה פעם ביום, אם אתה מן האנשים המרותקים לכיסאם, ולמשרדם שעות רבות.
גם שחייה יכולה להועיל, שחייה מטיבה מאד עם פריצת דיסק, מאחר והיא מקלה את הלחץ על החוליות, עצם המצב בו אתה מעל המים, ושוכב, וחוקי כח המשיכה אינם ממשיכים ללחוץ את כל כובד הגוף על החוליות התחתונות של הגב, כבר יש שיפור במצב, והתנועתיות מאפשרת לגוף לחזור אל המצב שבו, אין כאב לזמן-מה, ואפילו מאפשרת להגיע למצב, שהגוף ייתאפשר לו לחזור למצב הקודם, הבריא.

דיקור סיני נגד כאבי גב – פריצת דיסק

יש אנשים שמעדיפים להידקר פעם אחת, בדיקור סיני ממש בנקודה אם זה יעביר להם את כאבי הגב,פריצת דיסק באופן זמני ולעיתים לצמיתות הייתי אומרת שכאן כדאי באמת לקבל המלצה חמה ממשהו שניסה קודם, אצל אותו מטפל!!!