טיפולים רפואה משלימה לרווחתם של המבוגרים

ישנם מספר טיפולים ברפואה המשלימה אשר יכולים לסייע למבוגרים, בני הגיל השלישי, להעלות את ביטחונם העצמי ואת עצמאותם. שני מרכיבים אלה הופכים להיות חשובים ביותר, ולמעשה מבטיחים את המשך איכות החיים ואת חיי הכבוד של מבוגרים אלה. בין אם הקשישים נמצאים במוסדות דיור מוגן, ובין אם הם נמצאים בביתם באופן עצמאי, יש לעודד אותם להתעניין ברפואה משלימה ובמה שיש לה להציע להם.

מהם טיפולי רפואה משלימה לבני הגיל השלישי?

אצל בני הגיל השלישי מופיעים, פעמים רבות, בעיות חדשות, אשר הם לא היו מודעים אליהם כאשר היו צעירים יותר. טיפולי גב כמו גם טיפולים אורתופדיים נוספים עשויים לסייע לקשיש ללכת זקוף יותר ולהרגיש בנוח יותר עם גילו. כמו כן, טיפולים הכוללים עיסויים, מסאג'ים או אקופונקטורה יסייעו למבוגרים להיות בעלי ביטחון עצמי רב יותר, ובעלי קשת רחבה יותר של אפשרויות פעולה.

כמו כן, תוכל הרפואה המשלימה לגיל זה לעסוק בדיקור סיני, דמיון מודרך ומגוון טיפולים הוליסטיים, על פי דרישותיו הספציפיות של המטופל. טיפולים אלו ייעשו, תוך שמירה על כבודו של המבוגר, ומחשבה על עתידו ואיכות החיים בה הוא רוצה. פעמים רבות, טיפול זה או אחר ייבחר או יומלץ על ידי רופא המשפחה, אשר מיטיב להכיר את המטופל הקשיש.

ביטחון עצמי ועצמאות מחוץ לבית

בנוסף לשירותי הרפואה המשלימה, ישנם גם אמצעים טכניים אשר עשויים לסייע לשפר את איכות החיים כמו חיתולים למבוגרים באופן כללי, וחיתולי סאני באופן ספציפי. הם יכולים לאפשר למבוגרים להתרחק, באופן פיסי, ממקום מגוריהם והשירותים הקרובים, ולתת להם אפשרות לעצמאות ושחרור.חיתולי סאני אף מאפשרים דיסקרטיות, כך שהם אינם מורגשים או נראים על ידי אנשים זרים וחיצוניים. חיתולים למבוגרים עשויים לסייע כאשר ישנה חוסר שליטה על הסוגרים באופן זמני או קבוע. זמניות התופעה עלולה להתרחש לאחר ניתוח מקומי, או לאחר טראומה כלשהי (תאונה, שבץ מוחי זמני ועוד). לפעמים, בעיה זו עלולה להיות כרונית, כאשר מרכיבי הסוגרים נפגעו כתוצאה מניתוח כלשהו, גיל מזדקן אשר מוביל לסיעודיות ותשישות ועוד.

בכל מקרה ספציפי, כדאי להתייעץ עם מומחים הוליסטיים, אשר יכולים לראות את התמונה הרחבה, ולספק שפע עצות, טיפולים ואביזרים. חשוב לבחור את המטפל, בין היתר, על פי כימיה אישית, בכדי ששיחה זו תהיה כנה ואמתית ככל האפשר, בה לא יתבייש המבוגר להציג את שאלותיו, בעיותיו וחרדותיו.