טיפולים בשמן זית

מה הופך את שמן הזית – ודאי למשובח ולמובחר שבסוגיו – למוצר, אשר התועלת שלו מוכחת זה מכבר בתחומים כה רבים? ניסיון מצטבר רב שנים (הוא נחשב זה מכבר לאחד מחומרי הגלם החשובים במתכונים שונים המכונים "תרופות סבתא")  ועדויות של אנשים רבים המסתייעים בשמן הזית בתחום הבריאות והאסתטיקה מהווים הוכחה מובהקת לסגולותיו ולתועלתו.

שמן זית מסייע להקלה על תסמינים שונים ובהם:

1. התקררות- כמרכיב בתערובת של שמנים שונים ומיצוי תמציות של צמחים שונים כגון קמומיל ורוזמרין  הוא מקל על מי שלקו בצינון. "סבתא"- עם מירכאות ובלעדיהן – אומרת, כי חימום שמן זית עם קמומיל ומריחתו על החזה, כשמכוסים היטב, מסייעת לקימה בבוקר כאשר חשים הקלה רבה.

2.  שמן זית מעורב בכפית דבש מקל על שיעול קשה.

3. מריחת טיפות אחדות של שמן זית בתוך האף וסביבו מסייעת להקלה במקרים של הצטננות חריפה ותחושת גודש באף.

4. שמן הזית מהול בתוך מים פושרים ולימון מקל על צרידות.

5. שמן זה מוריד את רמת הכולסטרול ועשוי למנוע התקפי לב. לא מעט אנשים נוהגים להתחיל את יומם בשתיית כפית שמן זית.

6. בעוד חז"ל קבעו כי אכילת זית חי היא סגולה לשכחה- שתיית זמן זית היא סגולה לזיכרון.. האם זה נכון? שאלו את "סבתא" זו שבתוך המירכאות וזו שמחוץ להן…

7. מרפאים הומיאופתיים ממליצים על טפטוף טיפת שמן אחת לאוזן כואבת פעמיים- שלוש ביום. השמן משכך את הכאב ומרגיעו.

8.  השמן מועיל לטיפול בעצירות. ( רצוי לשתות עם לימון סחוט על קיבה ריקה).

9. השמן מקל על הסובלים מבעיות עור קשות כגון אקזמות, סבוריאה ועוד.

(במאמר ביניים מוסגר, חשוב לציין כי בהעדר התוויה רפואית לשימוש בשמן הזית, חרף ההיווכחות בתועלת שהוא עשוי להביא לאנשים ולהקלה על מכאוביהם, השימוש בו הוא, כמובן, על אחריות המשתמשים. במקרים שבהם לא די בשמן או כאשר שימוש בו אינו מועיל, ודאי חשוב ומומלץ להתייעץ עם רופא לקבלת טיפול בתסמינים השונים).

ההיבט  האסתטי של השימוש בשמן הזית

זה מכבר הוכחה יעילותו של שמן הזית בשמירה על בריאות השיער (וחיזוקו) ועור הקרקפת. חפיפת השיער פעם בשבוע עם  השמן עשויה למנוע היווצרות קשקשים. היא מחזקת ומאיצה את זרימת הדם בקרקפת ועשויה למנוע נשירת שיער או, לכל הפחות, להאט אותה.

שמן הזית נחשב לאחד המרכיבים היותר שכיחים והיותר אפקטיביים בשמירה על עור הפנים. הוא עשיר בוויטמינים חיוניים המגנים, בין השאר על העור מפני רדיקלים חופשיים שגורמים להתחמצנות העור ולהזדקנותו. השמן הוכח כאמצעי מצוין לגוף ולפנים כמונע קמטים.

בתעשיית הקוסמטיקה משתמשים בשמן זה ליצירת תכשירים שונים כגון סבון עדין. השמן מסייע לשמירה על מרקמו העדין והרך של העור. כמו כן עיסוי בשמן הזית  מסייע להרפיית השרירים ולהשריית תחושה של רוגע ושלווה.

זאת ועוד…

השריית כפות ידיים שעורן סדוק בקערה עם שמן למשך דקות אחדות ועיסוין בו מרככת את העור ומסייעת לאטימת  הסדקים.  כנ"ל עם כפות הרגליים.
מי מכם שמוכנים לשאת את תחושת השומניות- יכולים למשוח את  כל גופם בשמן זה ולעסותו…

בשורה התחתונה: סגולותיו הבריאותיות הרבות של שמן הזית נובעות מכך שהוא מכיל חומצות שומן בלתי רוויות, שאינן נוטת להתחמצנות. כאשר הוא מסייע להפחתת כולסטרול הר מבלי לפגוע בכולסטרול הטוב, מפחית באופן משמעותי את הסיכון ללקות בסוכרת, בשבץ ובמחלות לב – מה שהוכח זה מכבר שוב ושוב- ודאי לא ניתן לפטור את השימוש בו כ"סיפורי  סבתא"

קריאה נוספת בנושא שמן זית לטיפוח הגוף והשיער – באדיבות מסיק מגל – שמן זית כתית מעולה.