הצלחה משמע – לקיחת אחריות מלאה

אין הצלחה ללא לקיחת אחריות מלאה!
לקיחת אחריות על הדברים ש"קורים" והבנת לקח מן האירוע להצלחה בעתיד.
השלב הראשון בדרך להצלחה. אנחנו צריכים להפסיק להאשים אחרים במה ש"קורה" לנו בחיים, ולראות תמיד, איך והיכן אנחנו יצרנו את המציאות הזו בחיינו, הנטייה להאשים את כל מה שמסביבנו כשדברים לא עובדים לנו, לא מתרחשים כפי שחשבנו,אינה דפוס שבונה הצלחה.

אנו צריכים לראות תמיד, איך ולמה אנחנו יצרנו את זה, אולי אפילו יכולנו לצפות את הדבר הזה, אם היינו קשובים יותר, למציאות ! וכאן זה מחזיר אותנו לכך שאת הכל אנחנו יצרנו, גם לפני… משהו שנראה לנו (כרגע) בלתי נשלט בחיינו.

מאשימים את האירוע לכישלון הצלחות

לרוב אנשים מאשימים את האירוע לחוסר הצלחה, אדם ממול, דבר שמולם. ואינם רואים שיש להם יד בדבר, התחושה היא של חוסר אונים, ואין משהו שאני יכול לעשות הכל תלוי בגורמים חיצוניים; אדם אחר, האירוע, המזג אויר, האוטובוס, הפקק. המראיין.

כאשר אנחנו מוצאים היכן אנחנו אחראים לחיים שלנו ולכל מה שקורה בהם, תחושת קורבן נעלמת ואנו מקבלים יצירה ושליטה במציאות ובחיים שלנו.

התגובה משתנה התוצאה משתנה ההצלחה גדלה

בדומה לחשבון פשוט 2+2=4 נכון? כדי להשיג תוצאה אחרת מן ה-2 הראשון צריך להוסיף לו מספר אחר, 2+8=10 ואז התוצאה משתנה (והמציאות משתנה) אותו הכלל בדיוק בהתנהגות- כמו בחשבון. כלומר אם הפרשנות והפעולה שלך על המצב הקיים היא שונה יש סבירות שבפעם הבאה תמצא את עצמך במצב טוב יותר ותיצור מציאות רצויה וגם תשיג תוצאה רצויה יותר בהצלחה, כי לכאורה המצב הקיים הוא הקיים!

מה שניתן לשנות הוא את הרכיב האחד שתלוי בך בדרך לאותה הצלחה מיוחלת, איך אתה נוהג בסיטואציה הזו, ואז יש אפשרות שתגיע לתוצאה אחרת. עוד דרך לקחת אחריות היא: אורות צהובים, ישנם מצבים שהיה ניתן לצפות שייקרו על פי ניסיון העבר, כלומר יכולת לנחש, שאדם מסויים יתנהג כך, יש לך ידע מוקדם וזה לא צמח במפתיע, המצב. (נרחיב על כך בכתבה הבאה)

שינוי הפרשנות בדרך להצלחה

כדי להגיע לתוצאה שונה זה מתחיל בנתינת פרשנות שונה לאירוע ואז זה מאפשר לנו גם להגיב אחרת. ככל שנאמץ גישה זו יותר ויותר נגלה שיותר ויותר דברים בחיינו תלויים בנו וזה ייתן לנו יותר שליטה ויצירה אמיתית וטובה מכוונת בחיינו, ולכן כדאי לנו למצוא פרשנות אחרת היכן אנחנו יוצרים את הסיטואציה, כי אז משמע שאנו גם יכולים לשנות את הסיטואציה. אם אני מוצא היכן האחריות שלי ליצירת המצב בו אני נמצא והאם מצבי מוצלח. אז, יהיו יותר ויותר דברים במציאות של חיי שאוכל לשנות ולהפוך להצלחות.

תמיד לשאול את עצמי – היכן אני אחראי להצלחתי?

להפסיק ו/או לוותר על האשמת הזולת במה שקורה לנו, להפסיק להאשים, אחרים ואת כל העולם, אנחנו מבזבזים את רוב זמננו בהאשמות של כל דבר אחר, כל אדם, דבר, ואפילו מזג האויר, את הבוס, את התנועה, שאיחרנו בגללה, את הנשיא הנוכחי והקודם. ההחלטה הראשונה שכדאי לעשותה היא: לקיחת יותר אחריות על חיינו, שזה הדבר הכי חשוב והצעד הראשון ליצירת יותר הצלחה בחיינו.