הפסקת עישון וגמילה בלי געגוע

עישון הוא הדבר המזיק ביותר שאפשר לעשות לגוף, עישון סיגריות הוא הגורם מספר אחת במחלות לב וריאה ועוד המון איברים בגוף שניזוקים במהלך חייו של מעשן. אחת הבעיות הקשות אתם מתמודד מי שנגמל מעישון היא שכאשר מפסיקים לעשן ישנו צורך וגעגוע לשאכטה, זה קורה מתוך הרגל של שנים לעשן אחרי האוכל למשל או עם שתיית אלכוהול בחברת מעשנם וכו. הגעגועים שלש למעשן בתקופת הגמילה ולאחר מכן ידועים גם בשם הרחוב "דודה" אשר מקורו בגמילה מסמים שם יש לנגמלים מסמים קריזים של ממש וגעגוע חזק לסם.

כיצד מתמודדים עם הגעגועים לעשן

עמידה איתנה מפני הצורך והגעגוע לעשן היא פעולה מכרעת שחורצת גורלות רבים של נגמלים. ישנם כאלה שלא עומדים בפיתוי ותוך זמן קצר חוזרים לעשן וישנם כאלה  מספר שנים של הפסקת עישוןנופלים והגעגוע מחזיר אותם לעשן. אם נשאל את רוב המעשנים מה הפחד הכי גדול שלהם מהפסקת עישון הרי שהפחד מגעגועים לעשן הם אלה שמלווים אותם בהמשך הדרך ואף גורמים למעשנים רבים להימנע מהפסקת עישון וגמילה.

כאשר יש געגוע לעשן הכח הנפשי הוא האמצעי היחיד שמסוגל להתמודד איתו. הכל מתחיל ונגמר בראש ובמוח האדם, ישנם שיטות טיפול בהם הנגמלים עוברים תהליך רוחני וישנם שיטות שהם "שטיפות מוח" או טיפול בתרופות וכדורים להתמודדות של געגוע במצבי לחץ או במצבים בהם יש געגוע חזק מאד לעשן.

מפסיקים לעשן ולא מרגישים געגוע

בשיטת אברהמסון מטפלים כבר מעל 30 שנה בגמילה מעישון והתכרויות, השיטה מבוססת על שינוי תודעתי בו המטופל או הנגמל עובר תהליך המדכא באופן טבעי את הגעגוע לעשן שוב ואת המחשבה כלפי אורח חיים בריא ללא עשן וללא מחשבות ורצון לעשן שוב.