בלט דיסק

הגוף שלנו בנוי לתלפיות ללא כל צל של ספק,אחד האיברים החשובים שבגופנו הינו עמוד השדרה. עמוד השדרה מורכב מחוליות עצם חלולות אשר בתוכן נמצא נוזל הקרוי – נוזל השדרה, בין חוליה לחוליה מפריד סחוס גמיש, אשר גם הוא חלול וגם בתוכו נמצא נוזל השדרה. החוליות עצמן מקנות לנו את הגמישות הבסיסית המקנה לנו את התנועה במרחב.

אך, לא כל דבר הינו מושלם ואפילו אם אנו משתדלים ושומרים על הגוף חלה התבלות, ההתבלות הראשונית הקשורה אל החוליות היא דווקא התבלות הסחוס. עם חלוף הזמן ועם תנועות שאנו מבצעים באמצעות הגב, חלקן נכונות וחלקן לא, אנו מגיעים למצב שבו הסחוס הופך להיות עייף, בואו לא נשכח, הוא צריך לשמור על נוזל שרוצה לפרוץ החוצה בכל רגע וגם לדאוג שאנחנו נוכל לזוז בכל זמן נתון בדרכים שבהן אנו מעוניינים לזוז.

במקרים של התבלות סחוס נוכל לראות תופעה התחלתית של פריצת דיסק, הנקראת בלט דיסק, תופעה זו הינה בליטה על פני הסחוס אשר מסמלת את התבלות הסחוס, נצחון הנוזל על החומר המוצק, כאשר הוא יפרוץ את הסחוס תופעה זו תקרא באופן מלא פריצת דיסק.

הבעיה עם בלטי הדיסק היא העובדה כי הם לוחצים על חיישני כאב בגב, בכך אנו יכולים להרגיש כאבי גב, צוואר וכאבים כלליים חזקים מאוד. נכון להיום הרפואה המודרנית אכן מודעת לעובדה זו וכאן נציג חלק מן האופציות העומדות בפניכם, הלוקים בבלט דיסק, המוצעות בפניכם.

מבחינת הרפואה המערבית תוכלו לגשת אל אופציות שונות אשר בהן "יחזירו" את  הדיסק אל קדמותו, הליכים אלו הינם כירורגיים לחלוטין, מסוכנים מאוד, מבוצעים בהרדמה מלאה וכרוכים בסיכונים שלא כולנו מוכנים לקחת.

כמובן שעומדת בפניכם האופצייה האמצעית, הכירופרקט, שכל מטרתו הינה לשחרר את הלחץ הנוצר בתוך הדיסק עצמו ובכך לשחרר את הלחץ על בלט הדיסק עצמו. הוא מבצע זאת באמצעות מתיחות של עמוד השדרה והרפיית לחצים, או כפי שאנו קוראים להם בשפה הפשוטה: קליקים.

כמובן, שפזיותרפיה תוכל לעזור לכם בצורה מאוד ניכרת לשיפור באמצעות למידה מחדש על הגוף והסברים על הדרך שבה אנו צריכים לעמוד. סתם ככה למען הפרוטוקול, ידעתם שבלט דיסק יכול לנבוע מהרמה לא נכונה של משקל מסויים? אפילו עט, אנחנו פשוט מרימים לא נכון. תסתכלו לרגע איך ילדים קטנים מרימים דברים שנפלו להם מהרצפה ועכשיו תסתכלו איך אתם מרימים משהו שנפל לכם מהרצפה. תהיו בטוחים: הילדים מרימים בצורה נכונה, אתם לא.

מבחינת הרפואה הסינית הקדומה עומדות בפניכם אופציות מגוונות הכוללות בתוכן דיקור סיני באמצעות מחטים: תורת הדיקור מאמינה כי כל מחט הינה מפתח לשערים של הגוף ובאמצעותה משחררים את האנרגיות העצורות בגופכם. תוכלו גם למצוא בתחום אפילו מסאז'ים רפואיים בהתמחות אל הגב ועוד.