אחרי הטיפול לנפש מגיע הזמן לטיפול לגוף

אחת האמרות הידועות ביותר היא "נפש בריאה בגוף בריא" ,ודווקא בעידן שאנו חיים בו היום, נראה שאין אמרה ידועה יותר מזו. רבות כבר נכתב על הקשר בין גורף ונפש ועל ההשפעה ביניהם. אנשים רבים אשר נמצאים במצב נפשי טוב – יודעים כי עליהם להשלים זאת גם עם מצב גופני טוב – וההפך. אפשר שאם עברתם בחייכם מספר קשיים נפשיים אך התמודדתם והתגברתם עליהם, הרי שכעת כדי שתחושו באמת שלווה, עליכם להשקיע גם באימון ובבריאות של הגוף שלכם. ברגע שתחושו בריאים יותר, אתם תחושו איך השלווה הנפשית משתלבת בצורה נהדרת עם השלווה הפיזית. הדרך הטובה ביותר לכך – היא כמובן ע"י אימוץ של תזונה מתאימה.

על התזונה ועל הגוף והנפש

יש קשר חזק מאד בין מה שאנו אוכלים – למי שאנחנו בפועל. מחקרים הראו והוכיחו כי אנשים אשר לא שמרו על תזונה בריאה ומאוזנת – נטו לסבול כמובן ממחלות שונות ובעיות בגוף, וכתוצאה מכך, גם לא חשו טוב בנפשם. על כן, אם החלטתם לאמן את נפשכם – רצוי להשלים זאת עם תזונה נכונה.

תזונה נכונה מתחילה בדבר הבסיסי ביותר – שתיית מים. המים הם המקור לחיים, והם גם מרכיבים חלק נכבד מהגוף שלנו, והם אלו שמאפשרים את התפקוד שלו. מומלץ להקפיד על שתיה בעזרת מתקן מים קבוע בבית. מדוע? ברגע שיש מתקן מים שמאפשר לנו גישה חופשית למים בריאים, מסוננים ונקיים, אין לנו יותר תירוצים כגון "הבקבוק בדיוק נגמר" או "המים מהברז לא נקיים". המתקן מאפשר לכם ליהנות מאספקה חופשית של מים – כאשר המים מלווים כל ארוחה, ומומלץ לשתות בעיקר אותם, במקום לשתות משקאות המבוססים על קפאין או משקאות מסוכרים או אלכוהוליים.

מה באשר לאוכל? כמובן שחשוב מאד לשמור על תזונה מאוזנת עם כל מרכיבי המזון. שימו לב – רצוי לא להימנע מאף מרכיב. הגוף שלנו צריך פחמימות, ויטמינים, סוכרים וחלבונים. הכל בסופו של דבר הוא עניין של מינון. רצוי מאד לפנות לדיאטנית שתוכל לבנות עבורכם תפריט מאוזן ובריא בהתאם למצבכם הגופני ובהתאם למצבכם הרפואי. שימו לב שכדאי שההתאמה תהיה אישית עבורכם – שכן לרוב כל מיני דיאטות פלא שמוותרות לגמרי על מרכיב – אינן המתכון לתפריט מאוזן.

ומהו תפריט לא מאוזן?

רוב האנשים שלא שומרים על תפריט מאוזן, בעיקר מרבים בצריכה מוגזמת מידי של שומנים וסוכרים – בין השאר דרך מאכלים מטוגנים, ממתקים, ומאפים. לרוב, הם כמעט ולא צורכים פחמימות מלאות ובוודאי שכמעט ולא אוכלים פירות וירקות. פעמים רבות האוכל הלא בריא הוא גם אוכל שמאד מכביד על הקיבה שלנו, ויש לה קושי לפרק אותו, מה שגם יכול להוביל לבעיות גופניות ומכאן לבעיות בנפש. מומלץ בחום לעבור לתפריט מאוזן יותר ובריא יותר, שיאפשר לכם לקבל שלווה ומרגוע לנפש.