פרחי באך

איך נמצאו פרחי באך? בשנת 1930 היה ד"ר אדוארד באך בן 43 בשיא הקריירה שלו כרופא בקטריולוגיסט, והומופאט. ולמעשה הוא בדיוק סיים להמציא את "שבע באך נוסדס" (שהן תרופות הומואופאטיות שנמצאות בשימוש עד לימים אלו ברפואה ההומאופאטית).

היה לו דחף המלווה בהשראה, לחפש דרך אחרת, לחפש צורת ריפוי וטיפול חדשה לגמרי שלא תזיק לאדם ולחיה, הוא השתכנע שאסור שחומרים רעילים שמקורם בעלי חיים או בצמחים ימלאו תפקיד כלשהו בריפוי.

ד"ר באך היה גם מודע להשפעת רגשות כגון פחד, מתח, חרדה, ודאגה, על המצב הפיזי הכולל כלומר על חלקם ביצירת מחלה אחרת, כתוצר לוואי.
בחיפושיו אחר דרך חדשה, הא בחר לעזוב את מגורייו בעיר ואת הקליניקה שלו, ועבר לכפר, לישוב כפרי שהיה ליד יער.

איך נוצרו פרחי באך?

בעת מגוריו בכפר, הוא נהג לקום עם בוקר כאשר אגלי הטל היו עדיין על האדמה ולפסוע ביער ובטבע, בזמן זה חדרה להכרתו ההבנה, שכל טיפת טל מכילה את הסגולות – תכונות של הצמח או הפרח עליו היא נמצאת. יש כאן עקרון עתיק שלקוח מעולם הומואופטיה שאומר שגם מינונים קטנים מאד, של חומר פעיל יכולים להביא לתוצאה מדהימה, ושגם לאחר דילול, ההשפעה גדלה! מה שנראה בעליל מנוגד להגיון הרגיל- ועובד גם בפרחי באך.

ומכאן עד ליצירת התמציות?

הוא גילה שאגלי טל (התמציות) מפרחים או צמחים שגדלים בשמש או בצל השפעתם שונה, והטיפות טל שנאספו מצמחים שגדלו בשמש היא גדולה יותר, כלומר: הטל שנח על העלים של הצמח וסופג את קרני השמש, הוא אפקטיבי יותר. היריעה תקצר לגלות את כל הדרך המדהימה אותה הוא עבר בגילוי וביצירת התרופה הטבעית שאנו קוראים לה היום: פרחי באך

בסופו של התהליך יצר 38 תמציות שנקראות פרחי באך

הוא יצר 38 תמציות שנקראות פרחי באך, שהן מיצוי מתוך אגלי הטל שעל הצמח שמסוגלות לעזור לשנות דפוסי התנהגות מוקבעים, כגון: דאגנות יתר, לעצמך או ליקירייך, מתח רב מדי, התנשאות, פחדי שווא, ביקורת על אחרים, התנשאות, פחד תמידי מאסון, עודף מתח פנימי, עובד מהר ולבד, לא יכול לסבול איטיות של אחרים, מצפה לכשלונות, ועוד. זה פירוט על קצה המזלג של מתוך הרשימה ארוכה מאד של הדפוסים הרגשיים בהם ניתן לטפל דרך פרחי באך.

השפעות – תופעות לוואי של פרחי הבאך

לפרחי הבאך אין השפעות מיידיות וחריפות כמו תרופות המקובלות בעולם הרפואה, (גם לא תופעות לוואי) יש להן השפעה מעודנת שגורמת, (מתוך הנחה, שהותאמו נכונה, והוכנו נכונה) לכיוונון מחדש – כמו התחושה שאנו נמצאים ברדיו על התחנה הנכונה ושקודם היינו מילימטר ליד על התחנה ממש רק מילימטר וזה היה צורם ורועש, ופתאום, כשהגענו לתחנה, הכל נשמע נהדר, והצליל נקי וטוב, כי אנחנו בדיוק במקום הנכון.

זה מרגיש אותו דבר, רק לגבי עצמנו, כאילו פשוט המטרד המיותר הדבר שהיה צורם ומפריע נעלם, ואנחנו מכוונים לתחנה הנכונה. טיפול בפרחי באך נכלל היום גם בטיפול נטורופאתי, כחלק ממערך הטיפול.