אימון אישי

אימון אישי

אימון אישי מתבסס על האימרה: אני אחראי לצעדיי. זהו צעד ראשון בדרך להצלחה כלומר: מיקוד ההשפעה בתחומי ההשפעה לטובת האימון האישי. 

אימון אישי – המטרה

אימון אישי (קואצ'ינג) מיועד לעזור לך להגיע למקום שבו יש יעדים, וניתן להתחיל ללכת אליהם באופן מסודר וברור, ואנו יודעים גם מה לעשות כדי להגיע ליעדים שלנו, ונכון שלנסוע לתל-אביב אנחנו יודעים, אבל, להגיע ליעדים שנראים לפעמים בלתי מושגים, אנו לא תמיד יודעים, ולפעמים מרגישים חסרי אונים או תקועים, כתבות אימון אישי אלו מיועדות על מנת להוציא אותך מן המבוך של המקומות התקועים. ולעבור לדרך להצלחה.

אימון עצמי (קואצינג אישי) הצעד ראשון

לקיחת אחריות מלאה באימון עצמי (קואצינג אישי) , אין הגעה ליעדים ללא לקיחת מלוא האחריות על כל העשייה שלנו ומה ש"קורה לנו", ובעניין זה נדון היום, ונעשה תרגיל קטן וניהיה הקאוצ'רים של עצמנו, להמחשת העניין, הבה, ניקח לרגע דף ונכתוב בו את כל הדברים שהכי מעיקים עלינו היום, ממש, פשוט להניח הכל על הדף, כן… כדאי לרגע להפסיק לקרוא, ולקחת דף… לכתוב, הבעיות לא יפתרו אם לא ניקח שום פעולה! זו הדרך להצלחה! אז נא לכתוב!

צעד שני באימון אישי: מה בתחומי השפעתי?

כעת יש לנו רשימה של כל הבעיות מקטנה ועד גדולה, עכשיו ניקח דף אחר, ונחלק אותו לשניים, כמו טבלה עם שתי עמודות, בצד ימין נכתוב: נתון להשפעתי (מחשבותיי, אמירותיי, ומעשיי), ובעמודה שנייה, לא נתון להשפעתי הישירה, (מעשים של אנשים אחרים, מזג אוויר, האוטובוס, הפקק תנועה). הצעד החשוב מכל : מכאן ואילך אנו מחליטים שהבעיות שלנו הן רק אלו הנתונות לשליטתנו ולכך יש לאמן את מחשבתנו באימון האישי. כך נוהגים אנשים מצליחנים.

צעד שלישי: שיהיה ברור מה זה השפעה באימון האישי …

יש מקום כאן להבהרה, 'נתונים להשפעתי' אינו כולל את הכושר ניג'וס שלי על מישהו שאולי יפסיק לעשן, או שאיפות השתלטות כאלו ואחרות על אנשים אחרים במטרה, לשנות אותם, ולעזור להם, ולרפא אותם לטובתם וכו'. מדובר כאן אך ורק בהשפעה ישירה – בדברים הנוגעים לחיי ולי עצמי: למחשבה שלי, אמירה שלי ועשייה שלי. 

כלומר יכול להיות שיושב לידי מישהו מעשן אבל אני לא יכול לשנות את העובדה שהוא מעשן, אני יכולה לשנות את העובדה של ישיבתי לידו, ולשבת במקום שנעים לי יותר, ובכך פניתי לתחומי השפעתי ולשים את המיקוד של המחשבות העשייה שלי וההתמקדות שלי, בתחומי העשייה שלי. ולא במה האחר עושה. זה מיקוד בתחומי ההשפעה.

אימון אישי – תרגול ופתרונות

בתרגול של אימון אישי יש לקחת דף אחר בבקשה, אפשר אפילו דף גדול או 4 דפים של A4 מחוברים לאחד מלבני וגדול, עיגול אחד בגודל כל הדף, עיגול אחד קטן יותר בפנים אפשר בשליש גודל. (מה אנחנו ילדים קטנים? עיגולים, ציורים? הכל ייבהר מייד לא לדאוג!) בעיגול הגדול אנו כותבים פתרונות שאינם נתונים בשליטתי, השפעתי המלאה, בעיגול הקטן, אנו כותבים פתרונות שנתונים לשליטתי, השפעתי המלאה, (מחשבות שלי, אמירות שלי, מעשים שלי) ומתחילים לכתוב, המטרה היא להגיע להגדיל את העיגול הקטן ככל האפשר למצוא יותר ויותר הרבה פתרונות שהם ביכולותיי, ושככל שתשקיע מחשבה מה בשליטתך ומה לא בתחומי השפעתך ותתמקד רק בבעיות ובפתרונות שהן בשליטתך, ובתחומי השפעתך ותאמן את עצמך, החיים שלך יתחילו לעלות על דרך המלך.

מי שיעשה תרגילים אלו ואחרים של אימון אישי – קואצ'ינג באופן יומיומי, מובטח לו שבעיותיו ירדו במספרם באופן מיידי, והאפקטיביות של הטיפול בבעיות הרלוונטיות יהיה גדולה הרבה יותר.